Notowania

telewizja
07.05.2010 16:13

TVP szykuje się do masowych zwolnień

Spółka traci setki milionów złotych. Zdaniem zarządu cięcia etatów są konieczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

aktualizacja 17:45

Rusza restrukturyzacja TVP. Na początek zarząd zdecydował o zwolnieniach grupowych, w kolejce czeka kilkadziesiąt innych decyzji. Wszystko ze względu na _ bardzo trudną sytuację ekonomiczno-finansową _ TVP, która ubiegły rok zakończyła ponad 205 mln zł straty.

W komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu zarządu TVP ( na zdjęciu Romuald Orzeł, prezes TVP SA) nie informuje, ile osób będzie musiało odejść z TVP. Dokładną liczbę - jak poinformowano - jeszcze w maju ustalić ma _ specjalny zespół _, który będzie konsultował zwolnienia z dyrektorami poszczególnych jednostek.

Zarząd TVP przyjął plan, który w tym roku da oszczędności rzędu 90 do 100 milionów złotych.

Rzecznik Telewizji Polskiej Stanisław Wojtera powiedział, że oszczędności mają przynieść nie tylko zwolnienia, ale też obniżenie kosztów funkcjonowania spółki:

POSŁUCHAJ STANISŁAWA WOJTERA:

Na razie nie wiadomo jeszcze, kogo obejmą zwolnienia.

*POSŁUCHAJ STANISŁAWA WOJTERA: *


Nieoficjalnie źródła w TVP mówią, że z pracy będzie musiało odejść między 500 a tysiąc osób.
ZOBACZ TAKŻE: Zwolnienia z abonamentu pogrążą TVP
To już kolejne zwolnienia grupowe, jakie w ciągu ostatniego roku przeprowadza TVP. W grudniu 2009 r. zakończyły się redukcje, które objęły 403 osoby.

_ - W ciągu tego miesiąca zarząd podejmował będzie kolejne uchwały dotyczące restrukturyzacji TVP S.A. _ - zapowiedziała spółka.

Wcześniej prezes TVP Romuald Orzeł zapowiadał, że TVP może być zmuszona do: rezygnacji z części misyjnych produkcji, ograniczenia _ do niezbędnego minimum _ kosztów działalności oddziałów terenowych, ograniczenia funkcjonowania TV Polonia, zminimalizowania kosztów TVP Kultura. Orzeł mówił też o możliwości czasowego zawieszenia lub _ istotnego ograniczenia funkcjonowania _ trzech kanałów tematycznych: TVP Historia, TVP Sport i TVP HD.

Według lutowych szacunków zarządu restrukturyzacja miałaby doprowadzić do oszczędności na poziomie ok. 200 mln zł, dzięki czemu budżet TVP na koniec 2010 r. udałoby się zbilansować.

Czytaj w Money.pl
*TVP kontra NIK: 343 tys. zł zamiast 150 mln zł * Telewizja Polska kwestionuje raport Najwyższej Izby Kontroli o nieprawidłowościach finansowych w spółce.
*Telewizja publiczna nad finansową przepaścią * 200 mln zł - taką stratę finansową zanotować ma TVP na koniec 2009 r. Spółka będzie wnioskować o jej pokrycie do Ministra Skarbu, od którego oczekuje podniesienia kapitału zakładowego telewizji.
*Będą błagać o pieniądze na media publiczne * Media publiczne pozyskają w 2010 z abonamentu mniej niż 400 milionów złotych.To spadek o 60 procent. - Tak radykalnego spadku nie jest w stanie przeżyć żadna firma na rynku - ocenia przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. Dlatego powstał medialny sztab kryzysowy. Będzie błagał rząd o pieniądze, a Polaków o płacenie abonamentu.
*TVN ma największe wpływy reklamowe wśród telewizji * Od stycznia do kwietnia 2010 roku największe cennikowe wpływy z reklam wśród stacji telewizyjnych miał TVN. Wyniosły one 859,2 milionów złotych.
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: telewizja, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz