Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Twój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu

0
Podziel się:

Zamiast koncentrować się na przyciągnięciu do Polski wielkich zagranicznych korporacji należy tworzyć warunki do rozwoju rodzimego biznesu - to tezy programu gospodarczego TR.

Twój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu
(Maciej Goclon/East News)

Polacy oczekują dziś merytorycznej dyskusji, a nie tematów zastępczych - przekonywał szef Twojego Ruchu Janusz Palikot, rozpoczynając debatę poświęconą gospodarce. Zapowiedział, że 15 stycznia TR przedstawi całościowy program.

Trwa w Warszawie konwencja formacji Palikota poświęcona strategii rozwoju gospodarczego z udziałem ekspertów. Lider partii przypomniał, że wczoraj w Lublinie odbyła się konwencja o służbie zdrowia. _ Chcielibyśmy przez te debaty doprowadzić do sytuacji, w której dyskusja polityczna w Polsce będzie miała trochę poważniejszy i trochę głębszy sens _ - powiedział Palikot.

Według niego, Polacy oczekują dziś od polityków wyjścia poza rozmowę o tematach zastępczych, która dominowała przez ostatnie lata. _ - Populizm - naszym zdaniem - doszedł do ściany w naszym kraju (), ta dyskusja w ostatnim tygodniu, ostatnich dniach poświęcona brzozie smoleńskiej najbardziej to pokazuje _ - ocenił polityk. Wyraził nadzieję, że debaty takie jak niedzielna przyczynią się do tego, że polska debata polityczna będzie bardziej merytoryczna.

Palikot zapowiedział, że na bazie materiałów z kolejnych regionalnych konwencji Twojego Ruchu powstanie ostateczny program partii. - _ 15 stycznia () po zakończeniu tych 16 konwencji poświęconych różnym elementom naszego programu wydamy taki materiał, właśnie program Twojego Ruchu _ - zapowiedział.

W tezach programu gospodarczego TR - zamieszczonych na stronach partii - można przeczytać m.in., że zamiast koncentrować się na przyciągnięciu do Polski wielkich zagranicznych korporacji należy tworzyć warunki do rozwoju rodzimego biznesu.

Podkreślono w nich ponadto, że unijna perspektywa budżetowa do roku 2020 _ stwarza prawdopodobnie ostatnią szansę na wielki impuls inwestycyjny _, a środki w jej ramach uzyskane muszą służyć rozwojowi przemysłu.

TR postuluje także m.in., likwidację składki ZUS oraz inwestycje w naukę, by uczynić polską gospodarkę bardziej innowacyjną.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)