Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Twój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu

Twój ruch o gospodarce. Palikot zdradza szczegóły programu

Fot. Maciej Goclon/East News
Polacy oczekują dziś merytorycznej dyskusji, a nie tematów zastępczych - przekonywał szef Twojego Ruchu Janusz Palikot, rozpoczynając debatę poświęconą gospodarce. Zapowiedział, że 15 stycznia TR przedstawi całościowy program.

Trwa w Warszawie konwencja formacji Palikota poświęcona strategii rozwoju gospodarczego z udziałem ekspertów. Lider partii przypomniał, że wczoraj w Lublinie odbyła się konwencja o służbie zdrowia. Chcielibyśmy przez te debaty doprowadzić do sytuacji, w której dyskusja polityczna w Polsce będzie miała trochę poważniejszy i trochę głębszy sens - powiedział Palikot.

Według niego, Polacy oczekują dziś od polityków wyjścia poza rozmowę o tematach zastępczych, która dominowała przez ostatnie lata. - Populizm - naszym zdaniem - doszedł do ściany w naszym kraju (), ta dyskusja w ostatnim tygodniu, ostatnich dniach poświęcona brzozie smoleńskiej najbardziej to pokazuje - ocenił polityk. Wyraził nadzieję, że debaty takie jak niedzielna przyczynią się do tego, że polska debata polityczna będzie bardziej merytoryczna.

Palikot zapowiedział, że na bazie materiałów z kolejnych regionalnych konwencji Twojego Ruchu powstanie ostateczny program partii. - 15 stycznia () po zakończeniu tych 16 konwencji poświęconych różnym elementom naszego programu wydamy taki materiał, właśnie program Twojego Ruchu - zapowiedział.

W tezach programu gospodarczego TR - zamieszczonych na stronach partii - można przeczytać m.in., że zamiast koncentrować się na przyciągnięciu do Polski wielkich zagranicznych korporacji należy tworzyć warunki do rozwoju rodzimego biznesu.

Podkreślono w nich ponadto, że unijna perspektywa budżetowa do roku 2020 stwarza prawdopodobnie ostatnią szansę na wielki impuls inwestycyjny, a środki w jej ramach uzyskane muszą służyć rozwojowi przemysłu.

TR postuluje także m.in., likwidację składki ZUS oraz inwestycje w naukę, by uczynić polską gospodarkę bardziej innowacyjną.

Czytaj więcej w Money.pl

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
MareKR75
164.126.228.* 2013-10-28 07:36
Jak widać "zmiana nazwy" pozytywnie wpłynęła na partię i jej program. Niestety w większości media i tak wolą poświęcać swój i nasz czas na dyskusje o brzozie i sztucznej mgle... na czym najbardziej zyskuje PO i PIS.
Paweł Lemańczyk
193.203.44.* 2013-10-27 22:20
Palikot mimo pewnych zawirowań i z jego winy jak medialnej nagonki wciąż przejawia racjonalne podejście do gospodarki i mimo mojej realnej nie zgody z niektórymi postulatami jego partii dot. m.in. aborcji muszę przyznać, ze mam z tym człowiekiem wiele wspólnego. Docencie liberalizm jaki płynie z tej partii, bo dziś jest ona jedyna na naszej scenie politycznej. PO -utrcilo obywatelskość (jeśli wgl. je miało), podobnie jak PiS chce wszystkiego zakazać, SLD ma za sobą bagaż komunizmu i chorego socjalizmu. PSL- okupuje wszystkie spółki państwa Tylko TR przedstawia racjonalną, liberalną trzecią drogę
Jacek Bachalski
203.218.41.* 2013-10-27 17:29
To, co powiedział Jsnusz jest oczywiste. Polityka to realne szanse lub zagrożenia. Dla całego polskiego społeczeństwa. Ja wybieram szanse, a kręcenie się wokół własnego ogona pozostawiam pozorantom i klakierom z PIS i PO. Jb
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/