Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piramida finansowa
22.05.2012 16:25

Twórca "piramidy finansowej" stanął przed sądem

Oskarżonemu o wyłudzenie od 200 osób około 9 mln zł mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Organizator tzw. piramidy finansowej, działającej przez 1,5 roku w okolicach Bydgoszczy stanął przed sądem. Oskarżonemu o wyłudzenie od 200 osób około 9 mln zł mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.

46-letniego Grzegorza P. oskarżono o sfałszowanie ponad 950 dokumentów, ukrywanie majątku oraz oszustwo na ok. 9 mln zł. Na jego korzyść przemawia jedynie to, że mężczyzna rok temu dobrowolnie zgłosił się na policję i opowiedział o zorganizowanym przez siebie procederze.

Z ustaleń policjantów, prowadzących śledztwo w tej sprawie wynika, że Grzegorz P. prowadził na zasadach franczyzy usługi finansowe w czterech miastach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego: w Żninie, Nakle nad Notecią, Sępólnie Krajeńskim i Więcborku; działał pod szyldem jednego ze znanych banków.

Poszkodowani, nie czytając dokładnie zapisów w podpisywanych dokumentach, mieli wrażenie, że umowy pożyczki zawierają z bankiem. Faktycznie transakcja była dokonywana z właścicielem ajencji.

Dotychczas odnalazło się ponad 200 oszukanych osób, które miały stracić łącznie około 9 mln zł. Swoje pieniądze odzyskali jedynie ci klienci, którzy znaleźli się na początku _ piramidy finansowej _.

W sierpniu 2011 roku mężczyzna został tymczasowo aresztowany i usłyszał łącznie ponad 950 zarzutów oszustw, fałszowania dokumentów oraz ukrywania majątku. Grzegorzowi P. grozi kara do 15 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar zarekwirowano mu majątek wart 2 mln zł.

Czytaj więcej o oszustwach finansowych w Money.pl
Traktował bank jak bankomat. Kolejny Madoff? Gdyby nie Bernie Madoff to zapewne Allen Stanford cieszyłby się niechlubną chwałą największego oszusta stulecia.
Mogą stracić swoje domy. Przez dewelopera Prokurator oskarża szefów firmy Leopard o oszustwa na kwotę 55 milionów złotych i działanie na szkodę firmy.
Tagi: piramida finansowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz