Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tychy: Jedna osoba nie żyje, trzy ranne w wypadku

0
Podziel się:

W sumie od początku świątecznego weekendu na polskich drogach doszło do 266 wypadków.

Tychy: Jedna osoba nie żyje, trzy ranne w wypadku
(Robbie Howell/CC/Flicr)
bECkvMPV

W dzisiejszym wypadku zginęła 73-letnia kobieta *- poinformował dyżurny śląskiej policji. *W sumie od początku świątecznego weekendu na polskich drogach doszło do 266 wypadków.

_ - Jadący z Katowic do Tychów samochód osobowy wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i dachował _ - powiedział dyżurny śląskiej policji. Samochód wpadł do rowu. Nie ma informacji na temat utrudnień w ruchu na drodze krajowej nr 86.

W poniedziałek w 62 wypadkach drogowych w całym kraju zginęło siedem osób, a osiemdziesiąt zostało rannych - podała Komenda Główna Policji. Choć statystycznie sytuacja była lepsza niż w 2011 r., policjanci apelują do kierowców o ostrożność i przede wszystkim trzeźwość.

bECkvMPX

W policyjnych statystykach tegoroczna Wigilia była na drogach spokojniejsza niż ubiegłoroczna. _ Mniej było wypadków, zabitych, rannych i nietrzeźwych _ - powiedział Mariusz Góra z wydziału prasowego KGP. Jak dodał, wczoraj zatrzymano 98 nietrzeźwych kierujących.

Łącznie od piątku, kiedy większość Polaków rozpoczęła wyjazdy na Boże Narodzenie, do poniedziałku doszło do 266 wypadków. Zginęło w nich 28 osób, a 327 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali też 726 nietrzeźwych kierowców.

Sytuacja na drogach wciąż jest trudna. _ - Nadal mamy odwilż, nadal jest ślisko, trzeba uważać _ - powiedział Góra.

Zwrócił też uwagę, że podczas rodzinnych świątecznych spotkań często na stołach pojawia się alkohol. _ - Apelujemy do kierowców, by pod żadnym pozorem nie wsiadali za kółko po głębszym. Także apel do członków rodzin: jeśli widzimy, że ktoś jest nietrzeźwy, absolutnie nie wolno mu pozwalać na prowadzenie samochodu _ - podkreślił.

bECkvMQd

Już przed świętami policjanci zapowiadali, że w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny samochodów. Po drogach mają jeździć radiowozy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory.

Policjanci apelują o bezpieczną jazdę. Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego auta. Dobrze jest wymienić opony na zimowe, bo mają większą przyczepność, kiedy temperatury spadają poniżej zera i kiedy na jezdni leży śnieg. Trzeba też sprawdzić poziom płynu spryskiwaczy, chłodniczego i oleju. Ważne też jest, aby wszystkie żarówki i światła w aucie były sprawne, dobrze jest mieć w zapasie żarówki.

Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Policja zapowiada, że dla nietrzeźwych kierowców nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Pokonując długie dystanse, dobrze jest robić postoje - wyjść z samochodu, rozprostować nogi, zaczerpnąć świeżego powietrza lub napić się kawy. Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci powinny być przewożone w specjalnych fotelikach.

bECkvMQe

Osoby poruszające się pieszo poboczem powinny mieć przy sobie odblaskowy element; może to być kamizelka, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka.

Czytaj więcej w Money.pl
Trudne warunki na drogach: opady, zamiecie Intensywne opady, zawieje i zamiecie śnieżne, zmarznięty śnieg i lód na jezdniach - tak wygląda krajobraz większości dróg we wschodniej Polsce.
Trudne warunki na drogach. Przez mgły W miastach regionu doszło do dwóch wypadków, w których rannych zostało sześć osób.
Po opadach śniegu na drogach bardzo ślisko Część dróg krajowych ma nawierzchnie czarne i mokre, ale są odcinki dróg, na których zalega błoto pośniegowe oraz zajeżdżona warstwa śniegu.
bECkvMQy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)