Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tysiąc dni przemocy. Tyle trwa wojna w Syrii

0
Podziel się:

Dziesiątki tysięcy zabitych, w tym dzieci oraz miliony uchodźców. Taki jest bilans krwawej wojny domowej. To najpoważniejszy kryzys humanitarny w ostatnich dekadach

Tysiąc dni przemocy. Tyle trwa wojna w Syrii
(AP/FOTOLINK/East News)

Dziś mija tysiąc dni od momentu wybuchu wojny domowej w Syrii. To najpoważniejszy kryzys humanitarny w ostatnich dekadach - alarmuje Komisja Europejska i apeluje o politycznie rozwiązanie.

Tysiąc dni przemocy, dziesiątki tysięcy zabitych, w tym dzieci oraz miliony uchodźców. Taki jest bilans krwawej wojny domowej.
_ To tysiąc dni śmierci, strachu, nędzy i rozpaczy _ - powiedziała komisarz do spraw pomocy humanitarnej. Krystalina Goergijewa wyraziła nadzieję, że konferencja w Genewie planowana na 22 stycznia, przyniesie polityczne rozwiązanie konfliktu.

_ - Zanim to nastąpi ponawiam apel do społeczności międzynarodowej o zwiększenie pomocy humanitarnej i do wszystkich stron konfliktu o zapewnienie dostępu do pomocy najbardziej potrzebującym w całej Syrii _ - powiedziała unijna komisarz.

Unia Europejska do tej pory przekazała prawie 2 miliardy euro na pomoc humanitarną dla Syrii, oraz dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w sąsiadujących z nią krajach.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)