Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tysiąc gimnazjalistów ma szansę dostać laptopy na pięć lat

0
Podziel się:

Szansę na komputer, z darmowym dostępem do Internetu, mają uczniowie publicznych gimnazjów, którzy mieszkają w Warszawie. Pod uwagę będą brane ich wyniki w nauce.

Tysiąc gimnazjalistów ma szansę dostać laptopy na pięć lat
(skynesher/iStockphoto)

Tysiąc warszawskich gimnazjalistów będzie mogło otrzymać na pięć lat laptopy z darmowym dostępem do internetu. Projekt Argos skierowany jest do uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie. Do 7 kwietnia trwa nabór wniosków.

Celem projektu _ Argos - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie _ jest pomoc uczniom w kształtowaniu kompetencji informatycznych, w rozwijaniu zainteresowań oraz nauka swobodnego poruszania się w cyfrowej rzeczywistości. Komputer w domu ma pomóc również w cyfrowej aktywizacji rodziców.

Zgodnie z regulaminem projektu szansę na laptop, z darmowym dostępem do Internetu, mają uczniowie i absolwenci publicznych gimnazjów, którzy mieszkają w Warszawie. Pod uwagę będą brane ich wyniki z sprawdzianu dla szóstoklasistów lub egzaminu gimnazjalnego oraz dochód w rodzinie ucznia. Maksymalnie może on wynieść 1270 zł netto na osobę.

Przeprowadzone będą dwa nabory. W pierwszym wiosennym - do 7 kwietnia - wnioski o przyznanie komputera mogą składać uczniowie obecnych I i II klas gimnazjum. W drugim jesiennym - od 8 do 30 września - wnioski będą mogli składać uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w I klasie gimnazjum, oraz uczniowie I klas szkół ponadgimnazjalnych (obecni uczniowie klas III gimnazjów).

W wiosennym naborze w przypadku uczniów I klasy gimnazjum brane będą pod uwagę ich wyniki ze sprawdzianu dla szóstoklasistów w roku szkolnym 2012/2013, a w przypadku uczniów II klasy gimnazjum wynik ze sprawdzianu szóstoklasistów w rok szkolny 2011/2012.

W jesiennym naborze w przypadku uczniów I klas szkół ponadgimnazjalnych brana pod uwagę była suma wyników z egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2013/2014 przy uwzględnieniu wyniku z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz egzaminu z języka obcego na poziomie podstawowym. W przypadku uczniów I klasy gimnazjum brane będą pod uwagę wyniki ze sprawdzianu szóstoklasistów w roku szkolnym 2013/2014.

Uczniowie, którzy spełnią kryteria, przed otrzymaniem sprzętu, przejdą dwudniowe szkolenia. Do wyboru będą mieli zajęcia z obsługi komputera i podstawowych programów biurowych, tworzenie baz danych czy programowanie stron www.

Wypełniony przez prawnego opiekuna wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły. Szczegóły dotyczące rejestracji, formularz wniosku oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej www.argos.um.warszawa.pl.

Całkowita wartość unijnego projektu _ Argos - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie _ to ponad 6,5 miliona złotych. Program finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)