Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tysiąc złotych becikowego dla wszystkich matek

0
Podziel się:

Becikowe w wysokości 1 tys. złotych otrzymają, niezależnie od dochodu, wszystkie matki. Jeśli zaś dochód w rodzinie nie przekracza 504 złotych, zasiłek z tytułu urodzenia dziecka wyniesie nawet 2 tys. złotych.

Tysiąc złotych becikowego dla wszystkich matek

Becikowe w wysokości 1 tys. zł otrzymają, niezależnie od dochodu, wszystkie matki. Jeśli zaś dochód w rodzinie nie przekracza 504 zł, zasiłek z tytułu urodzenia dziecka wyniesie nawet 2 tys. zł.

Takie konsekwencje czwartkowych głosowań w Sejmie nad poprawkami Senatu do znowelizowanych ustaw o świadczeniach rodzinnych potwierdziła PAP wiceminister ds. rodziny w resorcie pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Becikowe dla wszystkich matek, nie tylko dla najuboższych, zakładała ustawa wniesiona przez LPR, a przyjęta przez Sejm. Senat chciał wykreślenia zapisów przyznających to jednorazowe świadczenie wszystkim matkom - posłowie jednak odrzucili tę poprawkę.

Posłowie rozpatrzyli też poprawki Senatu do rządowej wersji nowelizacji ustawy o becikowym, która zakłada, że dodatek z tytułu urodzenia dziecka otrzymają tylko kobiety, których dochód w rodzinie nie przekracza "na głowę" 504 zł.

Obie ustawy trafią teraz do podpisu do prezydenta.

CZYTAJ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)