Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
22.10.2011 10:08

U wybrzeży Mozambiku odkryto gigantyczne złoża gazu

Pole zawierające do 425 mld metrów sześciennych surowca zostało odkryte przez Włochów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seesea/Dreamstime)

Niedaleko wybrzeża Mozambiku odkryto duże złoża gazu - podało BBC na swoim portalu internetowym. Pole zawierające do 425 mld metrów sześciennych surowca zostało odkryte przez włoski koncern energetyczny ENI.

Jak podano na stronach internetowych BBC, odkrycie daje szanse, że w Afryce Wschodniej znajdują się większe zasoby gazu ziemnego, niż wcześniej sądzono.

Firma ENI w 2006 r. otrzymała licencję na poszukiwania w regionie znajdującym się około 2 tys. km na północ od stolicy kraju, Maputo.

Konkurent ENI, amerykański koncern Anadarko Petroleum Corporation, który zajmuje się również poszukiwaniami ropy i gazu na świecie, w październiku podniósł swoje szacunki dotyczące ilości gazu ziemnego w obszarze Mozambiku o dwie trzecie.

O złożach gazu czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t111360.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/olbrzymie;zloza;gazu;ruszaja;odwierty,26,0,887578.html) Olbrzymie złoża gazu? Ruszają odwierty Tuż pod Kutnem kończy się przygotowanie terenu. Będzie to jedno z najgłębszych poszukiwań gazu w kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t156959.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fakty;i;mity;o;gazie;lupkowym;rachunki;nizsze;o;polowe,90,0,916314.html) Fakty i mity o łupkach. Rachunki będą niższe? Zdaniem ekspertów, za 20 lat nie tylko będziemy niezależni od Rosji, ale możemy też stać się znaczącym eksporterem cennego surowca.
Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz