Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Udana operacja przekazania aktywów z OFE do ZUS-u

0
Podziel się:

Operacja przekazania 51,5 procent aktywów z OFE do ZUS-u przebiegła sprawnie.

Udana operacja przekazania aktywów z OFE do ZUS-u
(PAP/Radek Pietruszka)

Przyniosła też duże oszczędności dla budżetu państwa - podkreślali na wspólnej konferencji prasowej ministrowie finansów - Mateusz Szczurek, pracy - Władysław Kosiniak Kamysz oraz prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

Przeniesienie części obligacyjnej z Funduszy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest związane z wejściem w życie ustawy zmieniającej system emerytalny.

Część obligacyjna OFE już przekazana do ZUS-u. W sumie 153 miliardy 15 milionów złotych. Ministrowie finansów Mateusz Szczurek i pracy Władysław Kosiniak Kamysz mówią, że ta operacja oznacza mniejszy dług oraz sprawniejsze i bezpieczniejsze państwo. W efekcie umorzenia i przekazania ZUS-owi 51,5 procent aktywów, dług publiczny Polski zmniejszył się o 9 procent PKB.|

Przekazanie 51,5 procent aktywów z OFE do ZUS-u przewiduje ustawa zmieniająca system emerytalny, która weszła w życie 1 lutego.

Zgodnie z nowymi przepisami wczoraj do godziny 11.00 zarządy funduszy przekazały ZUS-owi wyszczególnienie jakie aktywa oddają a do 17.00 miały czas na elektroniczne przekazanie aktywów. Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk podkreślał, że operacja przebiegła bez zakłóceń, gdyż zarówno ZUS, jak i OFE były do tego znakomicie przygotowane.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w OFE znów dyskutowane na rządzie We wtorek rząd zajmie się projektami rozporządzeń Rady Ministrów związanych z ostatnimi zmianami w systemie emerytalnym.
Prezes ZUS mówi o kłopotach z emeryturami Prezes Zbigniew Derdziuk przyznaje, że nie unikniemy pracy do późnej starości.
OFE czy ZUS? Minister finansów się waha - _ Trzeba te dwie sprawy pogodzić _ - uważa Mateusz Szczurek.
Członkostwo w OFE będzie dobrowolne. To ZUS wypłaci emeryturę Jakie jeszcze zmiany przewiduje rządowy projekt zmian w systemie emerytalnym? Dziś rząd zajmie się projektem zmian.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)