Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poczta
19.06.2007 07:01

UE: Dłuższy monopol na listy

Poczta Polska straci monopol dopiero w 2013 roku. Według pierwotnych założeń, liberalizacja rynku usług pocztowych była planowana na 2009 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mirosław Trembecki / PAP)

Poczta Polska straci monopol na świadczenie usług dopiero w 2013 roku. Decyzję taką podjęła Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego. Według pierwotnych założeń, liberalizacja rynku usług pocztowych była planowana na 2009 roku, pisze "Rzeczpospolita".

Polska będzie miała na liberalizację rynku pocztowego o dwa lata więcej niż większość krajów Wspólnoty. Podobnie jest na przykład z Francją czy Hiszpanią.

W ramach kompromisu w Parlamencie Europejskim każdy kraj będzie również ustalał w jaki sposób zrekompensuje świadczenie usług powszechnych na terenach, gdzie jest to nieopłacalne. Według "Rzeczpospolitej", co ósma placówka Poczty Polskiej jest deficytowa. Dotyczy to głównie urzędów pocztowych w małych miejscowościach.

Decyzję Komisji Transportu musi jeszcze przegłosować Parlament Europejski. Cytowany przez "Rzeczpospolitą" europoseł Stanisław Jałowiecki, mówi, że stanie się to w lipcu lub we wrześniu.

Tagi: poczta, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz