Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ashton
18.04.2014 19:41

UE domaga się, aby Izrael cofnął decyzje krzywdzące Palestyńczyków

Unia Europejska zażądała od Izraela, aby '"cofnął" decyzje podjęte na niekorzyść Palestyńczyków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Unia Europejska zażądała od Izraela, aby '"cofnął" decyzje podjęte na niekorzyść Palestyńczyków, jeśli obie strony mają kontynuować swe trudne rozmowy pokojowe.

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wyraziła zaniepokojenie z powodu licznych najnowszych wydarzeń na palestyńskich terytoriach okupowanych, które - jak podkreśliła - _ nie sprzyjają powstawaniu atmosfery zaufania i współpracy, nieodzownej do osiągnięcia sukcesu w rokowaniach pokojowych _.

W komunikacie, który odczytał rzecznik pani Ashton, potępia ona jednocześnie atak, w którym zabito koło Hebronu na Zachodnim Brzegu oficera izraelskiej policji, i domaga się _ natychmiastowego zaniechania wszelkich aktów przemocy _.

Catherine Ashton wymieniła wśród nich wydaną w niedzielę zgodę, aby izraelscy osadnicy zajęli w Hebronie dom będący przedmiotem sporu, oraz nowe wyburzenia palestyńskich domów na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie, _ co prowadzi do wysiedlania bezbronnej ludności _.

Szefowa dyplomacji UE wśród różnych posunięć Izraela wobec Palestyńczyków wymienia także jako _ godne potępienia _ niedawne _ zarekwirowanie dostaw pomocy humanitarnej dla niemogącej się temu przeciwstawić cywilnej ludności Jabal al-Baba _.

_ - Unia Europejska - oświadczył rzecznik pani Ashton - zwraca się do władz izraelskich o zrewidowanie swych decyzji _.

Catherine Ashton apeluje do obu stron o _ większą powściągliwość i poczucie odpowiedzialności, aby nie narażały na niebezpieczeństwo obecnego procesu pokojowego _.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael oskarżył dyplomatów o złamanie prawa Dyplomaci, w większości z Unii Europejskiej, eskortowali w piątek namioty przeznaczone dla mieszkańców Makhulu i zostali zatrzymani przez izraelskich żołnierzy.
Nakazał brak kontaktów z Palestańczykami Premier Izraela nakazał wstrzymanie wszystkich kontaktów na wysokim szczeblu z władzami Autonomii Palestyńskiej z wyjątkiem dotyczących kwestii bezpieczeństwa.
Porozumienie pod znakiem zapytania Amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył dzisiaj, że USA zdecydują, czy będą dalej uczestniczyły jako mediator w procesie pokojowym.
Tagi: ashton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz