Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jak
14.09.2011 11:33

Ujawnili dlaczego runął samolot z hokeistami

Rosyjska gazeta przytacza opinie specjalisty. Jako winnego wskazuje ....

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/public domain)

*Według eksperta cytowanego przez dziennik _ Moskowskij Komsomolec _, przyczyną katastrofy lotniczej pod Jarosławiem był _ szkolny _ błąd pilotów. W opinii specjalisty, próbowali oni rozpędzić samolot przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. *

7 września na lotnisku Tunoszna rozbił się zaraz po starcie JAK-42 wiozący drużynę hokeistów Lokomotiwu na mecz do Mińska. Zginęły 44 osoby z 45 znajdujących się na pokładzie.
_ _

_ Moskowskij Komsomolec _ ustalił, że przy starcie kapitan samolotu poczuł się źle i przekazał stery drugiemu pilotowi, a ten mógł zapomnieć o wyłączeniu hamulca. Doświadczony pilot oblatywacz Magomed Tołbojew nie wierzy w taką wersję. Jego zdaniem, gdyby hamulec ręczny był zaciągnięty przy starcie, to na pasie, mechanizmach samolotu i w zapisach czarnych skrzynek zostałyby wyraźne ślady.

Według wstępnych ustaleń śledczych badających przyczyny katastrofy, maszyna przy wznoszeniu miała zbyt małą prędkość na rozbiegu. Nie ma jednak jednoznacznego stwierdzenia, dlaczego tak się stało.

O katastrofie lotniczej w w Rosji, czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t75352.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;wycofuja;samoloty;po;ostatniej;katastrofie,183,0,906679.html) Rosjanie wycofują samoloty po katastrofie 8 samolotów z typu Jak-42 z ponad 50, które latają dla rosyjskich kompanii zostało tymczasowo wycofanych z eksploatacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;jak-a;42;w;rosji;zgineli;prawie;wszyscy;pasazerowie,194,0,904898.html) Rozbił się JAK-42. Prawie wszyscy zginęli Podczas startu na lotnisku Tunoszna, niedaleko od rosyjskiego Jarosławia rozbił się samolot JAK-42. Na pokładzie byli hokeiści Lokomotiwu - Jarosław, którzy lecieli do Mińska.
Tagi: jak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz