Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Arsenij Jaceniuk polecił przygotować się do przerwania dostaw gazu

0
Podziel się:

Presja polityczna nie odniesie skutku, ceny 500 dolarów nie akceptujemy - oświadczył premier.

Ukraina: Arsenij Jaceniuk polecił przygotować się do przerwania dostaw gazu

Jak podkreślił premier, jego kraj jest gotowy kupować rosyjski gaz po cenie 268 dolarów za 1000 m sześciennych.

_ - Naszym zadaniem jest rozpatrzenie dwóch możliwości rozwoju sytuacji - oświadczył Jaceniuk w sobotę otwierając posiedzenie rządu - w tym takiej, że Rosja przerywa dostawy gazu na terytorium Ukrainy _.

_ - Presja polityczna nie odniesie skutku, ceny 500 dolarów nie akceptujemy. Ukraina jest gotowa nadal kupować gaz ziemny po cenie obowiązującej od początku bieżącego roku, czyli 268 dol. To akceptowalna i zrównoważona cena rynkowa _ - oświadczył Jaceniuk.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/11/m298507.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/agencja;moodys;obnizyla;rating;ukrainy;moze;byc;jeszcze;gorzej,13,0,1510413.html) *Agencja Moody's obniżyła rating Ukrainy. Może być jeszcze gorzej * Nie pomogła nawet obietnica pomocy międzynarodowej dla Kijowa, między innymi z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jak dodał, Ukraina jest gotowa dokonać wszelkich rozliczeń za dotychczasowe dostawy. _ - Czekamy na odpowiedź Gazpromu _ - powiedział.

Gazprom ogłosił w czwartek, że podnosi cenę gazu dla Ukrainy do 485 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, co stanowi drugą podwyżkę w ciągu trzech dni. Jest to najwyższa stawka za gaz dla któregokolwiek z klientów Gazpromu, który dostarcza ten surowiec odbiorcom z Unii Europejskiej po średniej cenie około 370 dolarów za tysiąc metrów sześciennych.

Jaceniuk już tego samego dnia powiedział, że taka cena jest _ absolutnie nie do zaakceptowania _ i dodał, że spodziewa się dalszych nacisków Rosji, włącznie z ograniczeniem dostaw gazu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)