Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Coraz więcej mieszkańców uważa się za Europejczyków

0
Podziel się:

Badaniem, przeprowadzonym przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, objęto mieszkańców wszystkich regionów kraju.

Ukraina: Coraz więcej mieszkańców uważa się za Europejczyków
(tgraham/CC/Flickr)

W maju jako Europejczycy określiło się 38 proc. mieszkańców Ukrainy, a w 2008 roku - 25 proc.

W najnowszym badaniu, które zostało przeprowadzone od 14 do 18 maja, 54 proc. respondentów zadeklarowało, że nie uważa siebie za Europejczyków, a w 2008 roku takie stanowisko zajmowało aż 70 proc. badanych.

Iryna Bekeszkina z fundacji Demokratyczne Inicjatywy im. Ilko Kuczeriwa, która przeprowadziła sondaż wraz z Centrum im. Razumkowa, zwróciła uwagę na _ pozytywną dynamikę _ odpowiedzi. Rezultaty sondażu przekazała agencja UNIAN.

W rozbiciu na poszczególne regiony mieszkańcy zachodu Ukrainy najczęściej twierdzili, że uważają siebie za Europejczyków (59 proc.), a najrzadziej - mieszkańcy Donbasu (11 proc.; 82 proc. nie uważa siebie za Europejczyków).

Ogólnie na wschodzie Ukrainy odpowiedzi twierdzącej udzieliło 28,5 proc. respondentów, a przeczącej - 63 proc. Najczęściej identyfikują się z Europejczykami ludzie w przedziale wiekowym 40-49 lat.

Badaniem, przeprowadzonym przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, objęto mieszkańców wszystkich regionów Ukrainy, z pominięciem Krymu anektowanego w marcu przez Federację Rosyjską.

W piątek na marginesie unijnego szczytu Ukraina podpisze drugą część umowy stowarzyszeniowej z UE; dotyczy ona utworzenia strefy wolnego handlu. Pierwsza, polityczna część umowy stowarzyszeniowej została podpisana w marcu, co miało być sygnałem wsparcia dla władz w Kijowie w czasie zaostrzających się napięć w stosunkach Ukrainy z Rosją. Unia zobowiązała się wtedy do podpisania pozostałych rozdziałów porozumienia po ukraińskich wyborach prezydenckich, które zostały zorganizowane 25 maja.

Czytaj więcej w Money.pl
Śledztwo ws. uprowadzenia Polaków na Ukrainie Ponieważ bezprawne pozbawienie wolności polskiego obserwatora trwało ponad tydzień, czyn taki jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Ukraina: Atak na bazę jednostki i na... browar Bojownicy zajęli także wojskową komendę uzupełnień w Doniecku i okradli bazę znanego na Ukrainie browaru Obołoń.
Jaceniuk o dwustronnych rozmowach z Rosją Premier oświadczył, że w ostatnim czasie sytuacja w objętych protestami prorosyjskich separatystów obwodach donieckim i ługańskim zmienia się na lepsze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)