Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Junko
|

Ukraina: Janukowycz ogłasza program reform

0
Podziel się

Państwo w 10 lat ma trafić do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.

Ukraina: Janukowycz ogłasza program reform
(kmu.gov.ua)
bDzqNUqJ

Ogłoszone reformy *w ciągu 10 lat mają wprowadzić Ukrainę do grona 20 najbardziej rozwiniętych państw świata. *

_ *- *Poziom życia obywateli Ukrainy powinien odpowiadać standardom europejskim. W tym celu musimy zapewnić stały rozwój ukraińskiej gospodarki _ - oświadczył prezydent Janukowycz na posiedzeniu komitetu do spraw reform w administracji prezydenckiej w Kijowie.

W swym programie prezydent zapowiedział m.in. zniżenie deficytu budżetowego, złagodzenie polityki podatkowej oraz ograniczenie wpływu administracji państwowej na działalność biznesową.

bDzqNUqL

Janukowycz chce także większej autonomii finansowej ukraińskich regionów, bardziej intensywnego handlu z krajami Unii Europejskiej i Wspólnoty Niepodległych Państw oraz odnowienia zamrożonej obecnie współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Szef państwa podzielił się również planami restrukturyzacji w dziedzinie energetyki, przemysłu paliwowego i gospodarki komunalnej, mówił o potrzebie modernizacji infrastruktury transportowej, a także podwyższenia efektywności rolnictwa.

_ - Wskaźnikiem sukcesu naszych reform będzie wydłużenie średniego okresu życia ludzi w naszym kraju z 68 do 70 lat. Ważnym składnikiem sukcesu będzie osiągnięcie średniego wzrostu produktu krajowego brutto na poziomie nie niższym od 5 proc. rocznie. Już w 2014 roku obniżymy inflację z obecnych 13 do 6 procent _ - oświadczył Janukowycz.

W przemówieniu wygłoszonym na posiedzeniu komitetu ukraiński prezydent zapewnił, że zapowiadane przez niego przemiany nie uderzą w najmniej zamożnych obywateli kraju. _ - Będą oni chronieni. Będziemy dbali o ich ochronę socjalną _ - podkreślił Janukowycz.

bDzqNUqR
bDzqNUrm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)