Notowania

ukraina
02.06.2010 17:53

Ukraina: Janukowycz ogłasza program reform

Państwo w 10 lat ma trafić do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Ogłoszone reformy *w ciągu 10 lat mają wprowadzić Ukrainę do grona 20 najbardziej rozwiniętych państw świata. *

_ *- *Poziom życia obywateli Ukrainy powinien odpowiadać standardom europejskim. W tym celu musimy zapewnić stały rozwój ukraińskiej gospodarki _ - oświadczył prezydent Janukowycz na posiedzeniu komitetu do spraw reform w administracji prezydenckiej w Kijowie.

W swym programie prezydent zapowiedział m.in. zniżenie deficytu budżetowego, złagodzenie polityki podatkowej oraz ograniczenie wpływu administracji państwowej na działalność biznesową.

Janukowycz chce także większej autonomii finansowej ukraińskich regionów, bardziej intensywnego handlu z krajami Unii Europejskiej i Wspólnoty Niepodległych Państw oraz odnowienia zamrożonej obecnie współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Szef państwa podzielił się również planami restrukturyzacji w dziedzinie energetyki, przemysłu paliwowego i gospodarki komunalnej, mówił o potrzebie modernizacji infrastruktury transportowej, a także podwyższenia efektywności rolnictwa.

_ - Wskaźnikiem sukcesu naszych reform będzie wydłużenie średniego okresu życia ludzi w naszym kraju z 68 do 70 lat. Ważnym składnikiem sukcesu będzie osiągnięcie średniego wzrostu produktu krajowego brutto na poziomie nie niższym od 5 proc. rocznie. Już w 2014 roku obniżymy inflację z obecnych 13 do 6 procent _ - oświadczył Janukowycz.

W przemówieniu wygłoszonym na posiedzeniu komitetu ukraiński prezydent zapewnił, że zapowiadane przez niego przemiany nie uderzą w najmniej zamożnych obywateli kraju. _ - Będą oni chronieni. Będziemy dbali o ich ochronę socjalną _ - podkreślił Janukowycz.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Janukowycz** wprowadzi Ukrainę do UE? ]( http://news.money.pl/artykul/janukowycz;wprowadzi;ukraine;do;ue,6,0,626438.html )
* [ Ukraina chce współpracować z NATO, ale bez integracji ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;chce;wspolpracowac;z;nato;ale;bez;integracji,87,0,625751.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz