Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Partia Regionów zdecydowanie wygrywa wybory

0
Podziel się:

Rządząca Partia Regionów zdecydowanie prowadzi po niedzielnych wyborach parlamentarnych na Ukrainie.

Ukraina: Partia Regionów zdecydowanie wygrywa wybory
(PAP/EPA)

Rządząca Partia Regionów zdecydowanie prowadzi po niedzielnych wyborach parlamentarnych na Ukrainie. Jak poinformowała Centralna Komisja Wyborcza, po przeliczeniu głosów z blisko 15 proc. lokali wyborczych, ugrupowanie to zdobyło 38,8 proc. głosów.

Na drugim miejscu znajduje się Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko z 20 proc. głosów, a na trzecim - Komunistyczna Partia Ukrainy z 15,6 proc. Według wstępnych wyników, partia Udar znanego boksera Witalija Kliczki otrzymała 12 proc. głosów i jest na czwartym miejscu.

Wcześniejsze wyniki sondażowe niedzielnych wyborów dawały Partii Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza poparcie od 27,6 do 32 proc.

Lider partii Uderzenie (UDAR - Ukraiński Demokratyczny Sojusz na Rzecz Reform) Witalij Kliczko zaproponował Zjednoczonej Opozycji i Swobodzie współpracę w nowym parlamencie. Takie połączenie sił i tak będzie jednak w mniejszości w ukraińskiej Radzie Najwyższej.

Dotąd Witalij Kliczko wstrzymywał się od deklaracji o działaniach w nowym parlamencie. Jak twierdził, nie wiadomo było, czy Swoboda przekroczy 5-procentowy próg wyborczy. Tymczasem sondaże pokazują, że w głosowaniu proporcjonalnym nacjonaliści zdobyli ponad 10 procent głosów. Dlatego lider Uderzenia proponuje współpracę. Podkreśla, że nie ma mowy o wspólnych działaniach z Partią Regionów i jej satelitami, czyli komunistami.

Opozycjoniści zwracają uwagę, że do największych fałszerstw może dojść w czasie liczenia głosów i w momencie przewożenia protokołów z dzielnicowych komisji do okręgowych i dalej do obwodowych.

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)