Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina pożyczy od Chińczyków 3 mld dolarów na system nawadniania

0
Podziel się:

Część kredytu Ukraina otrzyma w postaci sprzętu dostarczanego przez Chińczyków.

Ukraina pożyczy od Chińczyków 3 mld dolarów na system nawadniania
(thisisbossi/CC/Flickr)
bETRkIlN

Chiński Export-Import Bank udostępni Ukrainie kredyt w wysokości 3 mld dolarów, który zostanie przeznaczony na modernizację i wznowienie pracy ukraińskiego systemu nawadniania gruntów - podała agencja informacyjna Interfax-Ukraina.

Minister rolnictwa Ukrainy Nikołaj Prisjażniuk powiedział, że rozmowy z bankiem Export-Import Bank w sprawie zaciągnięcia kredytu w wysokości 3 mld dolarów znajdują się w końcowej fazie. Szef resortu zaznaczył, że połowa tego kredytu - 1,5 mld dolarów zostanie wydana w ekwiwalencie pieniężnym.

Drugą część kredytu Ukraina otrzyma w postaci sprzętu dostarczanego przez Chińczyków. Nikołaj Prisjażniuk dodał też, że otrzymane środki sfinansują wznowienie krajowego systemu nawodniania na powierzchni 1,2-1,4 mln hektarów.

bETRkIlP
Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina zamyka część przejść granicznych Zdaniem rosyjskiej prasy, krok ten świadczy o kontynuacji wojny handlowej między Kijowem a Moskwą.
Ukraina tłumaczy się Rosji z integracji z UE Dążenia do podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE wywołują sprzeciw Moskwy, która grozi Kijowowi podjęciem protekcjonistycznych kroków w handlu między Ukrainą a Rosją.
Ukraina stawia na wyczerpane złóża gazu Ukraina potwierdza zainteresowanie amerykańskimi technologiami eksploatacji pól gazonośnych
bETRkImq
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)