Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Putin namawia Kijów do integracji z Unią Celną

0
Podziel się:

Władimir Putin zachęca władze w Kijowie do integracji gospodarczej z jego krajem poprzez współpracę z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Ukraina: Putin namawia Kijów do integracji z Unią Celną
(AP/FOTOLINK/East News)

Władimir Putin zachęca władze w Kijowie do integracji gospodarczej z jego krajem poprzez współpracę z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Rosyjski prezydent składa w sobotę wizytę na Ukrainie, dokąd przybył na obchody 1025-lecia chrztu Rusi Kijowskiej.

_ - W bezwzględnej walce na rynkach światowych możemy zwyciężyć jedynie łącząc nasze wysiłki _ - mówił Putin, występując w Kijowie na międzynarodowej konferencji pod hasłem _ Wartości prawosławno-słowiańskie podstawą wyboru cywilizacyjnego Ukrainy _.

Konferencję zorganizował ruch społeczny _ Ukraiński Wybór _ założony przez uznawanego za lobbystę interesów Kremla Wiktora Medwedczuka, szefa administracji byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy. Putin jest ojcem chrzestnym córki Medwedczuka, Darii.

Prezydent Rosji zaznaczył w swym wystąpieniu, że za integracją Ukrainy z państwami Unii Celnej przemawiają wskaźniki gospodarcze.

_ - W pierwszym kwartale bieżącego roku nasze obroty handlowe z Ukrainą spadły o ponad 17 procent. W państwach Unii Celnej dwa lata temu obroty te wzrosły o 34 proc., w minionym roku o kolejne 11 proc., a w pierwszym kwartale bieżącego roku o 2-3 proc. - nie zważając na spadek w gospodarce światowej. Mamy do czynienia ze stałym wzrostem _ - oświadczył Putin.

Relacjonując obecność Putina na konferencji Medwedczuka ukraińskie media podkreślają, że wyglądała ona na główny punkt wizyty rosyjskiego prezydenta w Kijowie, tym bardziej, że jego rozmowy z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem trwały zaledwie 15 minut.

Wcześniej komentatorzy na Ukrainie oceniali, że głównym celem wizyty Putina w tym kraju jest _ ostrzeżenie _ Wiktora Janukowycza przed zbliżeniem z Unią Europejską w związku z zaplanowanym na jesień podpisaniem umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Władimir Putin podkreślił historyczną wspólnotę Prezydenci Rosji i Ukrainy uczestniczyli w Kijowie w obchodach 1025. rocznicy chrztu Rusi Kijowskiej, na górze św. Włodzimierza.
Putin przestrzega Ukrainę. Nie chce, żeby... Rosjanie zaczęli uciekać się w ostatnim czasie wprost do szantażu; mówią o podwyżce ceł na ukraińską czekoladę i cukier oraz wprowadzeniu kwot na ukraińskie rury.
Promocja w Rosji zwiększa nasz eksport Kampania ma trwać przez 3 lata i jest współfinansowana przez Komisję Europejską.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)