Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina w UE. Porozumienie w tym miesiącu raczej niemożliwe

0
Podziel się:

Leonid Krawczuk twierdzi, że zachowanie ukraińskich władz świadczy o ich niedojrzałości ponieważ nie są one gotowe do zrobienia historycznego kroku z powodu jednej osoby - Julii Tymoszenko.

Leonid Krawczuk
Leonid Krawczuk (Jan van Steenbergen/CC/Wikimedia)

Ukraina ma nikłe szanse na podpisanie pod koniec miesiąca umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Takiego zdania jest były prezydent tego państwa Leonid Krawczuk. Według niego, przedstawiciele rządzącej Partii Regionów nie są gotowi do kompromisu i sugerują, że Julia Tymoszenko powinna siedzieć w więzieniu.

Na zdjęciu były prezydent Ukrainy, Leonid Krawczuk

Tym samym odrzucają rozwiązanie proponowane przez misję Parlamentu Europejskiego, czyli Pata Coksa i Aleksandra Kwaśniewskiego. Leonid Krawczuk twierdzi, że zachowanie ukraińskich władz świadczy o ich niedojrzałości ponieważ nie są one gotowe do zrobienia historycznego kroku z powodu jednej osoby. - _ Przypomnę ukraińskie przysłowie: płynął, płynął i przy brzegu się utopił. Żeby to nie stało się z nami. _

Po jutrze Rada Najwyższa ma się zająć ustawami pozwalającymi na leczenie skazanych za granicą. Opozycja chce poprzeć projekt zaakceptowany przez misję Parlamentu Europejskiego, a rządząca Partia Regionów twierdzi, że żadna z ustaw jej nie odpowiada i proponuje stworzenie grupy roboczej, która napisze nowy projekt. Tymczasem jest to ostatni tydzień, kiedy Rada Najwyższa może podjąć decyzję w tej sprawie.

W przyszłym tygodniu ukraiński parlament nie obraduje, a Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski mają przedstawić raport ze swojej misji. Jeżeli sprawa Julii Tymoszenko nie zostanie rozwiązana, to Ukraina nie ma szans na podpisanie umowy stowarzyszeniowej.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)