Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina w unii celnej. "Kijów łatwo się nie wyplącze"

0
Podziel się:

Według prezydenckiego doradcy, podpisane wczoraj umowy, uniemożliwią w najbliższym czasie Ukrainie jakikolwiek manewr w sferze stosunków wewnętrznych.

Ukraina w unii celnej. "Kijów łatwo się nie wyplącze"
(PAP/EPA)

Według profesora Romana Kuźniara, Wiktor Janukowycz przedłożył interesy swojego klanu politycznego nad sprawy państwa i narodu ukraińskiego. Doradca prezydenta do spraw zagranicznych skomentował w ten sposób w radiowej Jedynce porozumienia rosyjsko-ukraińskie w sprawach gospodarczych.

Roman Kuźniar nie jest zaskoczony tym, że Ukraina nie przystąpiła oficjalnie do unii celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. - _ Skala tych porozumień to jest de facto unia celna, gdyż jest to wchłanianie Ukrainy w organizm gospodarczy Rosji _ - dodał profesor. Według prezydenckiego doradcy, uniemożliwi to w najbliższym czasie Kijowowi jakikolwiek manewr w sferze stosunków wewnętrznych, a wywikłanie się z tej sytuacji będzie trudne nawet po zmianie władzy.

Porozumienia Kijów-Moskwa są wielopłaszczyznowe. Gazprom obniżył o 40 procent cenę gazu dla Ukrainy. Rosja zakupi też ukraińskie obligacje rządowe za 15 miliardów dolarów. Przewidziano również współpracę między innymi w produkcji samolotów An-24.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)