Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina ze wsparciem ze strony Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

Londyn jest gotów popierać nowy rząd tego kraju oraz uruchomić pomoc finansową.

Ukraina ze wsparciem ze strony Wielkiej Brytanii
(AP/Fotolink/East News)

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague powiedział, że będzie się konsultował z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, by uruchomić pomoc finansową dla Ukrainy.

Hague pochwalił w oficjalnym komunikacie _ wielkie postępy _, jakie poczyniła Ukraina i oznajmił, że Londyn jest gotów _ popierać nowy rząd _ tego kraju oraz uruchomić pomoc finansową MFW.

_ - Wydarzenia ostatnich 24 godzin dowodzą, że Ukraińcy chcą innej przyszłości oraz tego, że te odważne głosy, które podniosły się ostatnio w tym kraju, zostaną usłyszane _ - napisał Hague.

Na swoim koncie na Twitterze dodał też, że _ rozmawiał dziś (w sobotę) z ministrem spraw zagranicznych Niemiec (Frankiem-Walterem) Steinmeierem o wsparciu nowego rządu na Ukrainie i wywarciu presji na MFW w celu odblokowania koniecznej pomocy finansowej _ dla Ukrainy.

_ - Od tej pory ważne jest to, by ukraińscy politycy reagowali na rozwój wydarzeń w sposób spokojny, z determinacją, by zmobilizować wszystkich Ukraińców do wysiłku na rzecz przyszłych sukcesów _ - dodał minister.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina musi porzestać dopłacać do energii W ciągu minionych dwóch tygodni nie było żadnych nowych rozmów między MFW i Ukrainą w sprawie ewentualnej pożyczki, ale jesteśmy gotowi kontynuować dyskusje - zapewnił rzecznik MFW.
Strzelanie do cywili. Sprawę wyjaśni komisja? W przyszłym tygodniu sytuacja na Ukrainie będzie tematem debaty na sesji plenarnej PE w Strasburgu.
Rosja wzywa kraje Unii do interwencji Rosyjskie MSZ podało, że Ławrow wyraził jak największe zaniepokojenie z powodu niedotrzymywania porozumienia z 21 lutego przez jego sygnatariuszy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)