Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
22.02.2018 07:47

Ukraińcy nie wystarczą. Polskie firmy muszą sięgać po Azjatów

Brak rąk do pracy tak bardzo doskwiera firmom, że szukają chętnych nawet na drugim krańcu świata. W ubiegłym roku uzyskały zezwolenia wojewodów na pracę dla ponad 24 tys. pracowników z Nepalu, Indii, Bangladeszu, Chin czy Filipin. To dwa i pół razy więcej niż rok wcześniej – wynika z danych resortu pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS)
Gwałtownie rośnie liczba zezwoleń na pracę dla pracowników z Azji

Ukraińcy nie są już w stanie zapełnić luki na polskim rynku. Brak rąk do pracy tak bardzo doskwiera firmom, że szukają chętnych nawet na drugim krańcu świata. I ściągają pracowników z takich krajów jak Nepal, Indie, Bangladesz, Chiny, Filipiny.

Jak wylicza "Dziennik Gazeta Prawna", z Azji przedsiębiorcy ściągają nad Wisłę m.in. spawaczy, ślusarzy, elektryków, murarzy, tapicerów, szwaczki, ale także informatyków. Aby uzyskać zezwolenie, pracodawca musi udowodnić, że nie jest w stanie znaleźć odpowiedniej osoby na lokalnym rynku.

W ubiegłym roku firmy uzyskały zezwolenia wojewodów na pracę dla ponad 24 tys. pracowników z wyżej wymienionych krajów. To dwa i pół razy więcej niż rok wcześniej – wynika z danych resortu pracy. Wszystkich tego typu zgód wydano w minionym roku 234 tys. – niemal dwa razy więcej niż rok wcześniej. Najwięcej dotyczyło Ukraińców.

Ukrainka pracująca w Polsce wykupiła z wojska synów

Tagi: praca, ukraińcy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2018

Skandal!Czy te kretynizmy mają gdzieś dno?? To typowe żydowskie manipulacje. Polskich pracowników brakuję?! Dać podwyżkę i od razu się znajdzie! A nie … Czytaj całość

22-02-2018

grzesiekTak naprawdę to nikt nie chce pracować jak niewolnik, Pracodawcy zacznijcie w końcu godziwie płacić swoim Pracownikom !!!

22-02-2018

tdfj,hdo" kieszeni" niech sięgna a nie po azjatów , ale cóż lepiej dać obcemu

Rozwiń komentarze (61)