Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Ukraińcy w Polsce. Rośnie liczba ubezpieczonych w ZUS

63
Podziel się:

Najwięcej pracowników zgłoszonych do ZUS pochodzi z Ukrainy, Białorusini i Wietnamu.

Ukraińcy w Polsce. Rośnie liczba ubezpieczonych w ZUS
(ARKADIUSZ ZIOLEK)

Z roku na rok przybywa cudzoziemców, którzy ubezpieczają się w ZUS. Tylko w ciągu 3 miesięcy tego roku przybyło ich 36 tys. W większości to Ukraińcy.

Według najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na koniec marca 2018 r. Ubezpieczonych było 476 tys. cudzoziemców. Na koniec 2017 r. było ich 440 tys. – poinformowała Elżbieta Rafalska.

- To pokazuje, że ta praca jest legalizowana, odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne - mówiła na łamach Polskiej Agencji Prasowej szefowa resortu rodziny i pracy.

Zobacz także: Zobacz: Ukraińcy w Polsce: moja mama zarabia w miesiąc tyle, ile ja w 2 dni:

Minister Rafalska podkreślała, że najwięcej pracowników zgłoszonych do ZUS pochodzi z Ukrainy. Na drugim miejscu są Białorusini, na trzecim Wietnamczycy.

Do końca maja wydanych zostało 152 tys. zezwoleń na pracę i prawie 570 tys. oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi – dodał cytowany przez PAP wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed .

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(63)
Ekonomista
6 lat temu
Wszyscy Ukraińcy mają prawo Polskiej do emerytury w wysokości 1 tyś zł po przepracowaniu w Polsce zaledwie kilku miesięcy . Z czego się więc cieszycie ? Przecież to my wszyscy składamy się na ich emerytury . Wyobraźcie sobie Ukrainkę która teraz jest w wieku 59,5 roku, przyjeżdża do Polski ,przepracowuje pół roku , i gdy tylko skończy 60 lat ma prawo do Polskiej emerytury w wysokości 1 tyś zł !!!!
TAK JEST ZGOD...
6 lat temu
Bo chcą otrzymywać polską emeryturę po 1 miesiącu pracy!!!
tylezpomocypa...
6 lat temu
a ja tu sie urodzilem a na zus mnie nie stac.
podatnik!
6 lat temu
Skoro Orange PL przynosi straty i nic nie daje Akcjonariuszom, najwyższa pora wymienić to całe towarzystwo jak tow. Henryka Bochniarz, Wiesław Rozłucki, Maciej Witucki na bardziej pracowitych i pomysłowych z Ukrainy, Białorusi, Wietnamu czy też głośnej ostatnio Tajlandii?
strach
6 lat temu
oby tylko zachowywali sie dobrze, bo wielu z nich zionie agresją szczególnie młodych facetów, ludzie zaczynaja sie bać, a jest ich bardzo duzo
...
Następna strona