Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
06.07.2018 17:15

Ukraińcy w Polsce. Rośnie liczba ubezpieczonych w ZUS

Najwięcej pracowników zgłoszonych do ZUS pochodzi z Ukrainy, Białorusini i Wietnamu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARKADIUSZ ZIOLEK)

Z roku na rok przybywa cudzoziemców, którzy ubezpieczają się w ZUS. Tylko w ciągu 3 miesięcy tego roku przybyło ich 36 tys. W większości to Ukraińcy.

Według najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na koniec marca 2018 r. Ubezpieczonych było 476 tys. cudzoziemców. Na koniec 2017 r. było ich 440 tys. – poinformowała Elżbieta Rafalska.

- To pokazuje, że ta praca jest legalizowana, odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne - mówiła na łamach Polskiej Agencji Prasowej szefowa resortu rodziny i pracy.

Zobacz: Ukraińcy w Polsce: moja mama zarabia w miesiąc tyle, ile ja w 2 dni:

Minister Rafalska podkreślała, że najwięcej pracowników zgłoszonych do ZUS pochodzi z Ukrainy. Na drugim miejscu są Białorusini, na trzecim Wietnamczycy.

Do końca maja wydanych zostało 152 tys. zezwoleń na pracę i prawie 570 tys. oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi – dodał cytowany przez PAP wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed .

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, praca w polsce, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2018

zcxDlaczego nie napiszecie, że ukraińcy przybywający w Polsce po osiągnięciu wieku emerytalnego otrzymują pełną emeryturę, bez względu ile przepracowali … Czytaj całość

06-07-2018

UtiopTen zacofany lud nie umie się nawet w wc odnaleźć bo u nich kible jeszcze na dworze Przez nich nie rosną nasze płace

06-07-2018

IzyOgeaniczyć to Dość juz tych obesrańców w basenowych klapkach w naszym kraju

Rozwiń komentarze (63)