Notowania

pit
01.08.2018 11:02

Skarbówka prześwietla rodziców. W szkole pyta o opiekę nad dzieckiem

Urzędnicze śledztwa mają dać odpowiedź, któremu z rodziców przysługuje ulga podatkowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN KUCHARZYK/EAST NEWS)

Urzędnicze śledztwa mają dać odpowiedź, któremu z rodziców przysługuje ulga podatkowa. Skarbówka ustala, kto, jak i ile zajmuje się dzieckiem.

Wszystkie rozliczenia, w których wykazano ulgę na dziecko przez rozwiedzionych rodziców, są weryfikowane – zapewnił minister finansów w odpowiedzi na pytanie rzecznika praw obywatelskich. Skarbówka uruchamia śledztwo zwłaszcza gdy rodzice nie potrafią podzielić się odliczeniem – pisze "Rzeczpospolita".

Do szkół kierowane są zapytania, fiskus występuje też do zakładów pracy, w których zatrudnieni są rodzice. Prowadzone są przesłuchania rodziny i sąsiadów, a czasem i same dzieci – wylicza dziennik. To wszystko ma dać urzędnikom obraz rodziny i pozwolić rozstrzygnąć, komu przysługuje ulga na dziecko.

Ofiary ulgi meldunkowej wierzą już tylko w sądy:

Fiskus zobowiązuje rodziców również do opisania, w jakim stopniu są zaangażowani w proces wychowawczy. Muszą zadeklarować, jak często spotykają się z dzieckiem, co robią, aby zapewnić mu potrzeby bytowe, edukacyjne, zdrowotne, jak zabiegają o jego rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny – tłumaczył minister finansów w piśmie do RPO.

Konieczne jest również podparcie się dokumentami, jak orzeczenie o rozwodzie, wyrok sądu rodzinnego itp.

W Polsce z ulgi na dzieci korzysta 4,5 mln osób – podaje dziennik. Na pierwsze i drugie dziecko można odliczyć po 1112 zł. Trzecie dziecko to ulga 2 tys. zł, a kolejne 2,7 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: pit, ulga na dziecko, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2018

ŁajdactwoWedług mnie jest to największa klątwa dla tego rządu. To, że zdrowi i młodzi lenie bawią się nie za swoje to jeszcze nic, ale że cierpią dzieci to … Czytaj całość

01-08-2018

AJUlga podatkowa w tym przypadku jest to ZWROT części wypracowanego podatku dla rodzica, który pracuje!! A nie rozdawanie pieniędzy!!

01-08-2018

marasNie od tego oni są! Ale w końcu powoli trzeba się przyzwyczajać, że urzędnicy totalitarnego państwa będą kontrolować coraz więcej aspektów naszego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (30)