Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Umowa handlowa TTIP. Czy wiemy na co się zgadzamy?

0
Podziel się:

- Umowy międzynarodowe zaczynają zastępować w globalnej gospodarce rolę parlamentu, wybieranego w wyborach powszechnych np. w kraju - mówi w dziejesienazywo prawnik Piotr Waglowski. – Wiemy na co się zgadzamy. Zanim TTIP wejdzie w życie zostanie poddany demokratycznej kontroli i to Parlament Europejski zadecyduje o tym w demokratycznym głosowaniu - tłumaczy Konrad Niklewicz, dyrektor zarządzający Instytutu Obywatelskiego.

Umowa handlowa TTIP. Czy wiemy na co się zgadzamy?
(tashatuvango)

- Umowy międzynarodowe zaczynają zastępować w globalnej gospodarce rolę parlamentu, wybieranego w wyborach powszechnych np. w kraju - mówi w #dziejesienazywo prawnik Piotr Waglowski.

TTIP to umowa Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji między Unią Europejską, a Stanami Zjednoczonymi. Projekt budzi duże kontrowersje – już 3,2 mln osób podpisało się pod europejską inicjatywą "Zatrzymać TTIP".

- Wiemy na co się zgadzamy. Zanim TTIP wejdzie w życie zostanie poddany demokratycznej kontroli i to Parlament Europejski zadecyduje o tym w demokratycznym głosowaniu, czy TTIP zostanie przyjęty w Unii Europejskiej czy nie zostanie przyjęty – tłumaczy Konrad Niklewicz, dyrektor zarządzający Instytutu Obywatelskiego.

wiadomości
gospodarka
dziejesienazywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)