Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bułgaria
13.02.2012 21:02

Umowa ACTA. Bułgaria wycofała podpis

Do tego kroku premiera Bojko Borysowa skłoniła skala sobotnich protestów w 17 miastach bułgarskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kaladan/CC/Flickr)

Bułgarska telewizja publiczna twierdzi, że Sofia wycofa swój podpis pod umową handlową ACTA dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi. Telewizja poinformowała o tym w poniedziałek, powołując się na anonimowe źródła rządowe.

Według telewizji, do tego kroku premiera Bojko Borysowa (na zdj.) skłoniła skala sobotnich protestów przeciw ACTA w 17 miastach bułgarskich. W Sofii, według różnych źródeł, w protestach uczestniczyło od 5 do 7 tys. osób.

Podstawowym żądaniem protestujących było właśnie wycofanie podpisu pod dokumentem. Decyzję o podpisaniu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) w styczniu podjęto w Bułgarii bez konsultacji.

Na najpopularniejszych bułgarskich stronach internetowych, z których można ściągać za darmo filmy i muzykę, w poniedziałek pojawiło się wideo grupy Anonymous, przestrzegające bułgarskie władze przed próbami manipulowania protestującymi przeciw ACTA.

_ - Sobotni protest był pokojowy. Więcej protestów nie będzie. Następne kroki będą inne, (...) jesteśmy pewni, że nie spodobają się władzom. Dajemy wam szanse wycofania się z porozumienia _ - głosi wezwanie.

Dotychczas grupa Anonymous nie atakowała internetowych stron bułgarskich instytucji. Włamała się jedynie na strony organizacji, broniącej praw autorskich, która publicznie zaaprobowała podpisanie ACTA przez Bułgarię.

Czytaj więcej o ACTA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t202218.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/podpiszemy;acta;tusk;zdecydowal,24,0,1013016.html) Podpiszemy ACTA. Tusk zapewnia, że się nie ugnie Donald Tusk upoważnił ambasador w Tokio, by podpisała międzynarodową umowę ACTA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t134890.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;bedzie;rozmawial;z;tworcami,100,0,1025124.html) Prezydent też chce swoją debatę o ACTA Kancelaria prezydenta zorganizuje debatę dotyczącą własności intelektualnej i praw autorskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t93208.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/protesty;przeciw;acta;takze;w;niemczech,98,0,1024098.html) Demonstracje w Niemczech. "To dziecinada" Przeciwnicy porozumienia wyjdą na ulice, mimo decyzji niemieckiego rządu, który wczoraj ogłosił, że kontrowersyjnej umowy na razie nie podpisze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t203360.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/protesty;przeciw;acta;znow;wyjda;na;ulice,59,0,1024059.html) Szykują duże antyrządowe demonstracje Organizatorzy protestów twierdzą, że zagrożone są swobody obywatelskie.
Tagi: bułgaria, acta, podpis, wycofanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz