Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Umowa gazowa krótsza. "Co Rosjanie dostali w zamian?"

0
Podziel się:

Według mediów nowy kontrakt ma obowiązywać do 2025 r.

Umowa gazowa krótsza. "Co Rosjanie dostali w zamian?"
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

Ekspert energetyczny z Instytutu Sobieskiego Paweł Nierada jest zaskoczony zgodą Gazpromu na to, by umowa na dostawy rosyjskiego gazu obowiązywała dużo krócej niż do 2037 roku.

O tym, że błękitne paliwo ma być - według nowego porozumienia - dostarczane tylko do 2025, roku napisała dziś _ Rzeczpospolita _.

Paweł Nierada w rozmowie z Polskim Radiem zauważa, że zawsze w tego typu negocjacjach za takie ustępstwa druga strona coś zyskuje. - _ Pytanie jest takie, co Rosjanie dostaną w zamian _- mówi Nierada.

POSŁUCHAJ PAWŁA NIERADY:

Wynegocjowane przez stronę polską porozumienie, które zakłada dostawy rosyjskiego gazu aż do 2037 roku, od początku ostro krytykowała opozycja.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t74965.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;miekna;umowa;gazowa;w;ciagu;miesiaca,23,0,683543.html) Rosjanie miękną? Umowa gazowa w ciągu miesiąca

Ekspert z Instytutu Sobieskiego przyznaje, że jeśli ostatecznie dojdzie do skrócenia umowy, to będzie to korzystne dla naszego kraju.

Nierada zauważa, że trwające od początku roku negocjacje polsko-rosyjskie będą się musiały wkrótce zakończyć, gdyż zbliżająca się zima spowoduje zwiększenie zapotrzebowania na błękitne paliwo. W najbliższy piątek do Warszawy ma przyjechać delegacja rosyjskich negocjatorów z wiceministrem energetyki Anatolijem Janowskim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wciaz;nie;ma;konca;negocjacji;gazowych;z;rosja,37,0,681253.html) Wciąż nie ma końca negocjacji gazowych z Rosją Rozmowy będą kontynuowane w październiku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t90380.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;ma;zastrzezenia;do;gazowej;umowy;z;rosja,186,0,600762.html) Unia ma zastrzeżenia do gazowej umowy z Rosją Wątpliwości Brukseli budzą zapisy oddające Rosjanom wyłączność na tranzyt gazu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t99421.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezpieczenstwo;energetyczne;polski;-;od;czego;zalezy,78,0,636750.html) Bezpieczeństwo energetyczne Polski - od czego zależy? Węgla nie zabraknie nam przez co najmniej 150 lat. Jednak ważne dla gospodarki surowce: ropę naftową i gaz ziemny wciąż importujemy w dużej mierze z Rosji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)