Notowania

zamieszki w afryce
11.02.2011 18:35

Unia Europejska wzywa do dialogu w Egipcie

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wyraziła szacunek dla decyzji prezydenta Egiptu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wyraziła szacunek dla decyzji prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka o ustąpieniu i wezwała do dialogu w celu utworzenia tam rządu na szerokiej podstawie. Oświadczyła, że UE jest gotowa pomóc Egiptowi.

Jej zdaniem Mubarak _ wysłuchał głosu ludu _, który domagał się jego odejścia. - _ Ustępując, Mubarak otworzył drogę do szybszych i głębszych reform _ - powiedziała. W oświadczeniu Ashton podkreśliła, że Unia Europejska popiera zorganizowane przejście Egiptu do demokracji i przeprowadzenie wolnych i sprawiedliwych wyborów.

_ - Teraz jest ważne, by przyspieszyć dialog prowadzący do utworzenia rządu na szerokiej podstawie, który będzie szanować aspiracje egipskiego narodu i zapewni mu stabilizację _ - dodała.

Przypomniała, że kluczowe znaczenie ma poszanowanie praw człowieka i że trzeba przeprowadzić dochodzenie w sprawie nadużyć podczas demonstracji i zamieszek._ - Przyszłość Egiptu spoczywa w rękach egipskiego narodu. UE jest gotowa pomóc, na ile będzie mogła _ - oświadczyła Ashton.

Tagi: zamieszki w afryce, mubarak, egipt, ashton, ue, pomoc, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz