Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia Lewicy i SdPl opuściły koalicję Europa Plus

0
Podziel się:

Jutro Europa Plus Twój Ruch zaprezentuje "jedynki" i część list w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Unia Lewicy i SdPl opuściły koalicję Europa Plus
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bESZnEnF

Szefowie Unii Lewicy i Socjaldemokracji Polskiej poinformowali dzisiaj o wystąpieniu z koalicji Europa Plus. Zaznaczyli, że nie widzą możliwości dalszej współpracy z liderem Twojego Ruchu Januszem Palikotem.

O rezygnacji z koalicji Europa Plus, Unia Lewicy i Socjaldemokracja Polska poinformowały dzisiaj oświadczeniu. _ Polityka w naszym przekonaniu, winna być sztuką kompromisu służącą społeczeństwu. Tymczasem lider jednego z podmiotów współtworzących Europę Plus, nie respektując podpisanych wcześniej zasad współpracy oraz lekceważąc koalicjantów notorycznie narzuca pozostałym swoje decyzje _ - napisali przewodniczący partii Piotr Musiał (UL) i Wojciech Filemonowicz (SdPl).

W reakcji rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek poinformował, że koalicja Europa Plus Twój Ruch z Filemonowiczem rozstała się definitywnie dwa miesiące temu. _ Większość działaczy SdPl opuściła swoją partię i wstąpiła do Twojego Ruchu _ - napisał Rozenek w oświadczeniu na stronie internetowej. W rozmowie dodał, że nie otrzymał oficjalnej informacji o tym, że z udziału w koalicji zrezygnowała Unia Lewicy.

bESZnEnH

Jutro Europa Plus Twój Ruch zaprezentuje _ jedynki _ i część list w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

bESZnEoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)