Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unia zadowolona z Irlandii. Trzeba powstrzymać domino

0
Podziel się:

Oli Rehn twierdzi, że Irlandczycy przygotowali dobry budżet. Cięcia wydatków i podwyżki podatków.

Unia zadowolona z Irlandii. Trzeba powstrzymać domino
(ec.europa.eu)

Komisja Europejska jest zadowolona z ogłoszonego wczoraj przez irlandzki rząd czteroletniego planu oszczędnościowego. Zmagająca się z kryzysem Irlandia ma w ciągu najbliższych czterech lat zaoszczędzić 15 miliardów euro.

By tak się stało, rząd obniży zatrudnienie w sektorze państwowym, obniży minimalną płacę i drastycznie ograniczy świadczenia socjalne. Zachowana będzie natomiast 12-procentowa stawka podatku dla firm, jedna z najniższych w całej Unii Europejskiej.

Plan oszczędnościowy to warunek warunek przyznania Irlandii finansowej pomocy przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Unijny komisarz Oli Rehn podkreśla, że projekt budżetu jest dobrze zrównoważony pomiędzy cięciami wydatków a podwyżkami podatków. Dodaje też, że irlandzki kryzys to sprawa całej wspólnoty europejskiej.

_ - To jest wyzwanie dla całej strefy euro. Oczywiście zrobimy wszystko, by powstrzymać ewentualny efekt domina w innych krajach _ - oświadczył Rehn.

Część specjalistów uważa bowiem, że irlandzki kryzys może spowodować problemy w kolejnych krajach. W europejskich mediach wymienia się Portugalię i Hiszpanię, jako następne kraje, które wkrótce będą potrzebowały unijnej pomocy w walce z kryzysem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t98409.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielu;francuzow;aprobuje;pomoc;ue;dla;irlandii,159,0,722591.html) Wielu Francuzów aprobuje pomoc UE dla Irlandii Uważają, że Francja może doświadczyć podobnego losu co Irlandia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t117135.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/irlandia;dostanie;od;ue;i;mfw;85;miliardow;euro,4,0,716292.html) Irlandia dostanie od UE i MFW 85 miliardów euro Rząd Briana Cowena wyda je na łatanie dziury budżetowej i pomoc dla banków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)