Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unijne sankcje niepotrzebne i niezrozumiałe

0
Podziel się:

Wprowadzenie unijnych sankcji rosyjscy dyplomaci nazwali niekoleżeńskim krokiem.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow (RIA Novosti/East News)

Rosyjscy politycy i eksperci krytycznie oceniają nowy pakiet unijnych sankcji. Jak informuje agencja Ria Novosti, większość opinii sprowadza się do określenia sankcji jako niemądre, niezrozumiałe, niepotrzebne i bez perspektyw.

Oprócz podobnych przymiotników większość komentarzy rosyjskich polityków kończy się stwierdzeniem, że _ unijne sankcje nie zostaną bez odpowiedzi _.

Agencja Ria Novosti zwraca uwagę na reakcje tych instytucji, których dotknęły zachodnie sankcje. - _ Ich reakcja była spokojna, a niektóre nawet wzmocniły swoją pozycję na światowych rynkach _ - twierdzą rosyjscy dziennikarze.

Dodają też, że jedynie rosyjska waluta zareagowała nerwowym spadkiem wartości. - _ Przykro nam i nie rozumiemy powodów, dla których wprowadza się sankcje _ - tak komentuje decyzję Unii Europejskiej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Natomiast rosyjskie MSZ zapowiedziało odpowiedź, która będzie adekwatna i zarazem spokojna. Samo wprowadzenie unijnych sankcji rosyjscy dyplomaci nazwali _ niekoleżeńskim krokiem _.

Czytaj więcej w Money.pl
UE nasila izolację Rosji. Są kolejne sankcje Mają obejmować m.in. zakaz pozyskiwania funduszy dla firm z przemysłu obronnego oraz państwowych przedsiębiorstw naftowych z Rosji.
Od jutra nowe sankcje dla Rosji. Kreml: To nieprzyjazne posunięcie - _ To strategiczny błąd. Tylko zjednoczy Rosjan _- odpowiadają władze na Kremlu. W odpowiedzi zakażą importu aut?
Rozejm na Ukrainie. Rosja ostrzega NATO i UE Kreml nie chce ani większych sił NATO w Europie Wschodniej, ani kolejnych sankcji. Władimir Putin zarzucił niewymienionym z nazwy krajom zachodnim, że rozpętały ukraiński kryzys.
Kreml sugeruje, że kary Zachodu nie działają -_ Jak dotąd nie ma problemów z żądną zagraniczną firmą na rosyjskim rynku _ - powiedział wicepremier Arkadij Dworkowicz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)