Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gigantyczna kara dla Banku Millenium. Chodzi o niedozwolone klauzule

40
Podziel się

Prezes UOKiK nałożył gigantyczną karę na Bank Millenium. To efekt walki zadłużonych we frankach szwajcarskich o wykreślenie z umów tzw. klauzul abuzywnych, czyli niedozwolonych zapisów, które wzmacniały pozycję banku w relacjach z klientem.

Pod decyzją podpisał się Marek Niechciał, prezes UOKIK
Pod decyzją podpisał się Marek Niechciał, prezes UOKIK (Krzysztof Olszewski/WP)
bEaeHUBN

Wszyscy, którzy odwiedzają stronę internetową Banku Millenium, mogą przeczytać komunikat prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że instytucja finansowa wprowadzała swoich klientów w błąd. Zaznaczono jednak, że "decyzja jest nieprawomocna".

Zobacz także: Zobacz też, co frankowiczom obiecywał we wrześniu 2017 r. prezes ZBP:

Po wejściu w link do pełnej treści decyzji. Po krótkiej lekturze docieramy do najważniejszych postanowień, z których wynika, że prezes UOKiK po informacjach otrzymanych od klientów Banku Millenium, przeprowadził kontrolę, która wykazała, iż bank nie tylko stosował klauzule abuzywne, ale jeszcze klientom skarżącym się na nie odpowiadał w sposób niezgodny z prawdą.

bEaeHUBP

Za takie działania prezes UOKiK wymierzył karę w wysokości ponad 20 mln zł. To także w oparciu o tę decyzję na stronie banku znalazł się komunikat ws. decyzji, która wciąż jest nieprawomocna. Bankowi przysługuje prawo odwołania się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Tzw. klauzule abuzywne, czyli niedozwolone postanowienia umów, są jednym z przedmiotów działań UOKiK, który prowadzi cały ich rejestr. Zgodnie z zapisami Kodeksu cywilnego, nawet jeśli znalazły się umowie, to nie wiążą konsumentów, choć pozostała część umowy pozostaje w mocy.

bEaeHUCq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(40)
Jogi
2 lata temu
Miałem konta i doczynienia z wieloma bankami i z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić że millenium to najgorszy bank pod względem traktowania i oszukiwania klientów. Spóźnisz się jeden lub dwa dni i już do ciebie dzwonią kiedy kasa a dodatkowo wystawiają fakturę 61 zł za nie terminowe wpłaty. Dziwię się że ludzie jeszcze tam trzymają konta i pieniądze.
SSS
3 lata temu
200 MLN TO BY BYŁA KARA! I CO DRUGI DZIEŃ DO SKUTKU!!!!!!!!!!!! AZ BEDĄ PRZESTRZEGAĆ PRAWA W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!! BANKSTERZY !!!!!!!!!!!!!!!!! LICHWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Kris
3 lata temu
Na stronie Millenium nie widzę żadnej adnotacji na ten temat...za to jest bardzo dużo zakładek odnośnie nagród jakie to sobie kupił bank..:)
bEaeHUCr
ja
3 lata temu
mdm mieszkania 500 plus to jest ok a frankowicz to zlodziej my niechcemy kasy od panstwa niech banki oddadza nam na czym nieuczciwie zarobily ja 30 lat temu od panstwa od walesy talon na 20 zl poza tym nigdy nic
jan
3 lata temu
tylko w 2016 zysk netto tego banku to 700mln zł! wiec zapoznajcie sie redachtorki co znaczy termin :gigantyczna kara"" i potem coś naskrobcie! bo wychodzi ze Kowalski płacac 100 zł za przejscie w niedozwolonym miejscu też placi gigantyczną kare!!!
...
Następna strona