Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Gigantyczna kara dla Banku Millenium. Chodzi o niedozwolone klauzule

Gigantyczna kara dla Banku Millenium. Chodzi o niedozwolone klauzule

Pod decyzją podpisał się Marek Niechciał, prezes UOKIK Fot. Krzysztof Olszewski/WP
Pod decyzją podpisał się Marek Niechciał, prezes UOKIK

Prezes UOKiK nałożył gigantyczną karę na Bank Millenium. To efekt walki zadłużonych we frankach szwajcarskich o wykreślenie z umów tzw. klauzul abuzywnych, czyli niedozwolonych zapisów, które wzmacniały pozycję banku w relacjach z klientem.

Wszyscy, którzy odwiedzają stronę internetową Banku Millenium, mogą przeczytać komunikat prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że instytucja finansowa wprowadzała swoich klientów w błąd. Zaznaczono jednak, że "decyzja jest nieprawomocna".

Zobacz też, co frankowiczom obiecywał we wrześniu 2017 r. prezes ZBP:


Po wejściu w link do pełnej treści decyzji. Po krótkiej lekturze docieramy do najważniejszych postanowień, z których wynika, że prezes UOKiK po informacjach otrzymanych od klientów Banku Millenium, przeprowadził kontrolę, która wykazała, iż bank nie tylko stosował klauzule abuzywne, ale jeszcze klientom skarżącym się na nie odpowiadał w sposób niezgodny z prawdą.

Za takie działania prezes UOKiK wymierzył karę w wysokości ponad 20 mln zł. To także w oparciu o tę decyzję na stronie banku znalazł się komunikat ws. decyzji, która wciąż jest nieprawomocna. Bankowi przysługuje prawo odwołania się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Tzw. klauzule abuzywne, czyli niedozwolone postanowienia umów, są jednym z przedmiotów działań UOKiK, który prowadzi cały ich rejestr. Zgodnie z zapisami Kodeksu cywilnego, nawet jeśli znalazły się umowie, to nie wiążą konsumentów, choć pozostała część umowy pozostaje w mocy.

Pełną treść decyzji można przeczytać na stronie Banku Millenium.

Czytaj także
Polecane galerie
SSS
2018-01-16 19:16
200 MLN TO BY BYŁA KARA! I CO DRUGI DZIEŃ DO SKUTKU!!!!!!!!!!!! AZ BEDĄ PRZESTRZEGAĆ PRAWA W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!! BANKSTERZY !!!!!!!!!!!!!!!!! LICHWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Kris
2018-01-16 14:11
Na stronie Millenium nie widzę żadnej adnotacji na ten temat...za to jest bardzo dużo zakładek odnośnie nagród jakie to sobie kupił bank..:)
ja
2018-01-15 14:32
mdm mieszkania 500 plus to jest ok a frankowicz to zlodziej my niechcemy kasy od panstwa niech banki oddadza nam na czym nieuczciwie zarobily ja 30 lat temu od panstwa od walesy talon na 20 zl poza tym nigdy nic
Pokaż wszystkie komentarze (39)