Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UOKiK: Media Expert wprowadzał w błąd. Klienci dostaną po 60 zł

32
Podziel się:

Spoty radiowe reklamujące w 2017 r. promocję "Płacimy za oceny" w sklepach Media Expert mogły wprowadzać w błąd - stwierdził UOKiK. Właściciel sieci elektromarketów musi teraz wypłacić klientom po dodatkowe 60 zł.

Reklamy sieci Media Expert wprowadzały klientów w błąd - uznał UOKiK.
Reklamy sieci Media Expert wprowadzały klientów w błąd - uznał UOKiK. (Michał Woźniak/East News)
bECeVuSZ

Media Expert obiecywał 5 zł za każdą piątkę i 6 zł za każdą szóstkę. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że konsumenci nie dowiedzieli się z reklam, że najpierw muszą wydać 300 zł, a obiecany rabat dostaną dopiero przy kolejnych zakupach.

- Reklama pomijała ważne dla konsumentów informacje. Po jej wysłuchaniu mogli pomyśleć, że otrzymają gotówkę lub rabat w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Zobacz także: Wideo: prezes UOKiK: konsumenci są wprowadzani w błąd
bECeVuTb

- Nie dowiedzieli się, że muszą zrobić zakupy za co najmniej 300 zł, a zniżkę będą mogli wykorzystać dopiero przy następnej wizycie w sklepie. Taki przekaz wprowadzał konsumentów w błąd. Być może część z nich nie przyszłaby do sklepu, gdyby znała warunki promocji - dodaje.

Promocję na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 zorganizowała spółka Terg, właściciel sieci sklepów Media Expert. Reklamy były emitowane między innymi w radiu. Spot wzbudził wątpliwości UOKiK-u, który wszczął w tej sprawie postępowanie.

Teraz urząd wydał decyzję, w której przyjął zobowiązanie spółki do przyznania dodatkowych 60 zł klientom, którzy wzięli udział w promocji "Płacimy za oceny".

bECeVuTh

Firma zobowiązała się do poinformowania konsumentów o decyzji i rekompensacie poprzez: swoją stronę internetową, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie oraz e-maile do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

UOKiK wyjaśnia, że klienci otrzymają rekompensatę, o ile będą w stanie wykazać, że skorzystali z promocji. "Pokaż świadectwo szkolne, dowód zakupów zrealizowanych w dniach 22-25 czerwca 2017 r. oraz uzyskaną wtedy kartę rabatową" - radzi urząd.

W przypadku braku karty rabatowej trzeba złożyć oświadczenie o wzięciu udział w promocji. "Nie zwlekaj, o pieniądze możesz wystąpić najpóźniej do 19 grudnia 2018 r. 60 zł dostaniesz na kartę bonusową, na ich wydanie w sklepach Media Expert będziesz miał rok" - radzi UOKiK.

bECeVuTi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECeVuTC
KOMENTARZE
(32)
Bera
2 lata temu
Zdarza się chyba każdemu sklepowi, ale ogólnie oceniam ich na plus
hanys
3 lata temu
dla mnie najlepsza firma na rynku elektroniki i do tego cała polska!
Piotr
3 lata temu
Taki kraj bezprawia... cofnęliśmy sie do poziomu afryki...nawet w prl-takie rzeczy sie nie zdarzały...obecne media swoja rzetelnością juz przebily propaganda DT w prl....
bECeVuTD
vacek
3 lata temu
wystarczyło przeczytać regulamin a nie bezmyślnie lecieć, lubię ten sklep a ludzie wiecznie muszą narzekać bo nic im nie pasuje
eduardty
3 lata temu
ja sie nigdy nie przejechałem na Media Expert, sadze, ze to po prostu niedoczytanie regulaminu i tyle
...
Następna strona