Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę i KNF. Skargi na Profi Credit Polska

19
Podziel się:

- Konsumenci byli zaskoczeni swoimi długami i wezwaniami do zapłaty - zaznaczył prezes Marek Niechciał.

- Konsumenci byli zaskoczeni swoimi długami i wezwaniami do zapłaty - zaznaczył prezes Marek Niechciał.
- Konsumenci byli zaskoczeni swoimi długami i wezwaniami do zapłaty - zaznaczył prezes Marek Niechciał. (Wlodzimierz Wasyluk)

UOKiK prowadzi postępowanie przeciwko Profi Credit Polska. Według Urzędu pożyczkodawca pobierał opłaty przewyższające pożyczoną kwotę oraz bez wiedzy konsumentów wypłacał kolejne pożyczki.
Prezes UOKiK zdecydował o wszczęciu postępowania przeciwko firmie Profi Credit. Zarzuca mu zbyt wysokie opłaty za ubezpieczenie, które mogą naruszać dobre obyczaje, wypłacanie kolejnych pożyczek bez wiedzy konsumentów i bez oceny zdolności do jej spłaty.
Przykład? Pożyczka – 1500 zł, ubezpieczenie – 2429 zł. Znaczna część składki pobieranej z tytułu ubezpieczenia była przekazywana Profi Credit Polska jako wynagrodzenie za obsługę polisy.
- Konsumenci byli zaskoczeni swoimi długami i wezwaniami do zapłaty. Spółka poinformowała, że zaprzestała działań przewidujących kolejne wypłaty oraz opłacenie ubezpieczeń na życie. Mimo to, wiele umów nadal obowiązuje – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Zobacz także: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji:

Dodatkowo firma żąda zapłaty całości składki ubezpieczeniowej oraz odsetek w maksymalnej wysokości zamiast niższych ustalonych w umowie, gdy umowa została rozwiązana z powodu tego, że klient nie płacił rat.
UOKiK ma również uwagi do stosowania przez pożyczkodawcę opłat windykacyjnych bez ustalenia zasad ich stosowania, co wg. Urzędu, mogło znacznie zwiększyć kwotę do zapłaty.
W tej chwili UOKiK analizuje wzorce umów Profi Credit Polska pod kątem przestrzegania ustaw o nadzorze nad rynkiem finansowym i kredycie konsumenckim. Prezes Niechciał równocześnie zawiadomił prokuraturę w Bielsku-Białej, która prowadzi w tej sprawie śledztwo oraz Komisję Nadzoru Finansowego.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
Gość
4 lata temu
Ciekawe dlaczego jeszcze taka firma działa? Bez pomocnictwa zaprzyjaźnionych sędziów, fundacji, policjantów etc. nie mogłaby działać w normalnym kraju, au nas nadal działa taki cud. Obwinia się i tak biednych ludzi, rabie się ich na kasę na prawo i lewo, a biznes dalej się kręci.
vsv
6 lat temu
To jest organizacja mafijna , a windykatorzy , wszyscy powinni siedzieć , zwykli bandyci i cwaniaczki
xxx
6 lat temu
Wszelkie informacje o tej firemce, pisownia celowa > firemka przekazałem na piśmie do Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, która prowadzi ogromne śledztwo w tej sprawie, te same informacje przekazałem na przesłuchaniu w innej prokuraturze, gdzie byłem przesłuchiwany jako osoba poszkodowana. W tym artykule brak informacji o ludziach z windykacji, zwłaszcza z terenowego oddziału w Poznaniu, którzy zastraszają ludzi, prześladują, nękają, wysyłają obraźliwe sms-y etc., robią to celowo, by zniszczyć człowieka, upodlić go, zastraszyć. Ale do czasu, bo nazwiska wszystkich tych ludzi przekazałem w roku 2017 do kilku prokuratur i już przestali być tacy "odważni" - windykatorzy ze szkołą zawodową oraz te paniusie z firmy Profi Credit, które tak samo zastraszały sms-ami, nękały telefonami od rana od wieczora, dzwoniły po 20 razy dziennie, wysyłały pisma, za które naliczali dodatkowe opłaty, zarzucali ludziom, że unikają kontaktu z firemką a to Profi Credit celowo i świadomie zablokował adres mailowy, by ludzie nie mogli do nich pisać, by nie mieli żadnych dowodów na ich działalność. Także wątek nękania, zastraszania, grożenia najściem mieszkania, pomówienia telefoniczne dokonywane przez windykatorów z Poznania (BARDZO NISKI POZIOM TYCH LUDZI, PODEJRZEWAM, ŻE BYLI TAM TAKŻE LUDZIE JUŻ ZNANI WCZEŚNIEJ PROKURATURZE, MOŻLIWE, ŻE NAWET KARANI) działających na rzecz firemki Profi Credit są znane w tym wielkim śledztwie prowadzonym przez prokuraturę. Jeszcze więcej informacji na temat działalności przekazałem do prokuratury. Więcej powiem - sprawę w sądzie z tą firemką wygrałem, dałem sobie radę z nimi, każdemu radzę omijać z daleka tę firemkę a jeśli przeżyłeś coś podobnego to zawiadamiaj prokuraturę i idź do sądu z nimi, bo ode mnie domagali się dodatkowych 10 tysięcy złotych, choć cała pożyczka była spłacona. I także widzisz cwaniaku z Poznania z firmy Profi Credit nie wygrałeś ze mną a mam nadzieję, że byłeś wzywany do prokuratury i tam w trakcie przesłuchania nie byłeś już chamski, bezczelni i przestępczy.
Jack
6 lat temu
Provident robi to samo tylko pod nową nazwą Hapi. To samo a nawet gorzej! Popatrzcie na ich stronie pożyczasz 4 700 zł a samej prowizji musisz oddać 4 686,84 zł!!!!! A gdzie reszta? Gdzie odsetki? No, ale "jak dają to się bierze" nie? I polak mądry po szkodzie niestety. Wiem po sobie, taki hapi nie jestem teraz jak spłacam providenta.
MAXICORP
6 lat temu
Ludzie czy wy czytać nie umiecie ? Pisze na umowie jak byk Rzeczywista roczna stopa % 1200% i wy to podpisujecie ? A potem płacz bo nie starcza na życie ...