Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

UOKiK przeszukuje firmę Veolia. Chodzi o blokowanie konkurencji

5
Podziel się:

UOKiK przeprowadził przeszukanie w spółce Veolia Energia Warszawa. Urząd sprawdzał, czy przedsiębiorca stosuje praktyki ograniczające konkurencję.

Za kadencji Marka Niechciała przeszukania firm są coraz częstsze.
Za kadencji Marka Niechciała przeszukania firm są coraz częstsze. (Wlodzimierz Wasyluk)

Przeszukanie odbyło się w ramach postępowania wyjaśniającego. Jest ono prowadzone w sprawie działań przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem, dostawą i obrotem energią cieplną, pod kątem możliwości ograniczenia konkurencji.

Pracownicy UOKiK przeszukiwali dokumenty papierowe, dane zawarte na elektronicznych nośnikach oraz odebrali wyjaśnienia od przedstawicieli spółki.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dysponuje szeregiem środków pozwalających na zebranie dowodów potwierdzających stosowanie niedozwolonych praktyk. Do jednych z najskuteczniejszych należy możliwość przeprowadzenia przeszukania w siedzibie przedsiębiorcy.

* Były wiceszef UOKiK w ogniu pytań komisji śledczej *

Przeszukanie w siedzibie przedsiębiorcy to narzędzie stosowane w sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie, że dany podmiot posiada dowody, które mogą być istotne w sprawie. Może być prowadzone wyłącznie po uzyskaniu przez UOKiK zgody sądu.

Podczas przeszukania przedsiębiorca ma obowiązek wpuścić pracowników urzędu do budynków i lokali, a także udostępnić dokumenty oraz nośniki danych. Prowadzone jest zwykle w asyście policji. W tym roku urząd po raz trzeci skorzystał z tej możliwości zebrania materiałów.

kraj
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Kris
5 lata temu
Veolia znana jest też z tego, że od lat dyskryminuje pracowników i zalega z wypłatą części wynagrodzeń. Francuskie standardy ?
z
5 lata temu
bawia sie naszymi pieniedzmi i robia dlugi a potem chca zeby ludzie je splacali w formie podatkow nie zgodzimy sie na to
GoStas
5 lata temu
Nareszcie! Bo uczciwi nie mają sie czego bać
Adam Hofman
5 lata temu
gestapo kaczynskiego rusza do akcji
dfgsdf
5 lata temu
Zaczyna sie, przeszukania, inwigilacja , wracaja ciemne czasy, czas zejsc do podziemia