Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
UOKiK przeszukuje firmę Veolia. Chodzi o blokowanie konkurencji

UOKiK przeszukuje firmę Veolia. Chodzi o blokowanie konkurencji

Za kadencji Marka Niechciała przeszukania firm są coraz częstsze. Fot. Wlodzimierz Wasyluk
Za kadencji Marka Niechciała przeszukania firm są coraz częstsze.

UOKiK przeprowadził przeszukanie w spółce Veolia Energia Warszawa. Urząd sprawdzał, czy przedsiębiorca stosuje praktyki ograniczające konkurencję.

Przeszukanie odbyło się w ramach postępowania wyjaśniającego. Jest ono prowadzone w sprawie działań przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem, dostawą i obrotem energią cieplną, pod kątem możliwości ograniczenia konkurencji.

Pracownicy UOKiK przeszukiwali dokumenty papierowe, dane zawarte na elektronicznych nośnikach oraz odebrali wyjaśnienia od przedstawicieli spółki.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dysponuje szeregiem środków pozwalających na zebranie dowodów potwierdzających stosowanie niedozwolonych praktyk. Do jednych z najskuteczniejszych należy możliwość przeprowadzenia przeszukania w siedzibie przedsiębiorcy.

Były wiceszef UOKiK w ogniu pytań komisji śledczej

 

 

Przeszukanie w siedzibie przedsiębiorcy to narzędzie stosowane w sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie, że dany podmiot posiada dowody, które mogą być istotne w sprawie. Może być prowadzone wyłącznie po uzyskaniu przez UOKiK zgody sądu.

Podczas przeszukania przedsiębiorca ma obowiązek wpuścić pracowników urzędu do budynków i lokali, a także udostępnić dokumenty oraz nośniki danych. Prowadzone jest zwykle w asyście policji. W tym roku urząd po raz trzeci skorzystał z tej możliwości zebrania materiałów.

uokik, komunikat, prawo, pap, konsumenci, kraj
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Kris
2017-09-13 12:49
Veolia znana jest też z tego, że od lat dyskryminuje pracowników i zalega z wypłatą części wynagrodzeń. Francuskie standardy ?
z
2017-09-12 11:52
bawia sie naszymi pieniedzmi i robia dlugi a potem chca zeby ludzie je splacali w formie podatkow nie zgodzimy sie na to
GoStas
2017-09-12 11:51
Nareszcie! Bo uczciwi nie mają sie czego bać
Pokaż wszystkie komentarze (5)