Notowania

kraj
12.09.2017 10:55

UOKiK przeszukuje firmę Veolia. Chodzi o blokowanie konkurencji

UOKiK przeprowadził przeszukanie w spółce Veolia Energia Warszawa. Urząd sprawdzał, czy przedsiębiorca stosuje praktyki ograniczające konkurencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk)
Za kadencji Marka Niechciała przeszukania firm są coraz częstsze.

Przeszukanie odbyło się w ramach postępowania wyjaśniającego. Jest ono prowadzone w sprawie działań przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem, dostawą i obrotem energią cieplną, pod kątem możliwości ograniczenia konkurencji.

Pracownicy UOKiK przeszukiwali dokumenty papierowe, dane zawarte na elektronicznych nośnikach oraz odebrali wyjaśnienia od przedstawicieli spółki.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dysponuje szeregiem środków pozwalających na zebranie dowodów potwierdzających stosowanie niedozwolonych praktyk. Do jednych z najskuteczniejszych należy możliwość przeprowadzenia przeszukania w siedzibie przedsiębiorcy.

* Były wiceszef UOKiK w ogniu pytań komisji śledczej *

Przeszukanie w siedzibie przedsiębiorcy to narzędzie stosowane w sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie, że dany podmiot posiada dowody, które mogą być istotne w sprawie. Może być prowadzone wyłącznie po uzyskaniu przez UOKiK zgody sądu.

Podczas przeszukania przedsiębiorca ma obowiązek wpuścić pracowników urzędu do budynków i lokali, a także udostępnić dokumenty oraz nośniki danych. Prowadzone jest zwykle w asyście policji. W tym roku urząd po raz trzeci skorzystał z tej możliwości zebrania materiałów.

Tagi: kraj, komunikat, prawo, konsumenci, pap, uokik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2017

Adam Hofmangestapo kaczynskiego rusza do akcji

12-09-2017

dfgsdfZaczyna sie, przeszukania, inwigilacja , wracaja ciemne czasy, czas zejsc do podziemia

12-09-2017

GoStasNareszcie! Bo uczciwi nie mają sie czego bać

Rozwiń komentarze (5)