Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

UOKiK sypnął karami. Oberwało się Polkomtelowi i firmie pożyczkowej

84
Podziel się:

Operator sieci Plus - Polkomtel - i firma pożyczkowa Eden Finance nie unikną kar finansowych. Muszą zapłacić, ponieważ naruszały zbiorowe interesy konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał swoje wcześniejsze decyzje.

Zygmunt Solorz-Żak kupił Polkomtela w 2011. Teraz spółką kieruje jego syn - Tobias.
Zygmunt Solorz-Żak kupił Polkomtela w 2011. Teraz spółką kieruje jego syn - Tobias. (Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)
bETUkomt

Operator sieci Plus – Polkomtel – i firma pożyczkowa Eden Finance nie unikną kar finansowych. Muszą zapłacić, ponieważ naruszały zbiorowe interesy konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał swoje wcześniejsze decyzje.

Wyrok w sprawie Polkomtela dotyczy decyzji z 2014 roku. Prezes UOKiK uznał między innymi, że operator utrudniał swoim klientom rozwiązanie umowy o świadczenie usług oraz ograniczał prawo do zwrotu kosztów przesyłki. Poza tym nad wyraz chętnie korzystał z prawa do nakładania kar umownych. Polkomtel miał zapłacić 8,7 mln zł kary.

Zobacz także: Solorz-Żak o podatkach w Polsce
bETUkomv

Spółka odwołała się, a Sąd Apelacyjny uznał większość racji UOKiK-u. Jednak kara finansowa wyniosła ostatecznie 1,4 mln zł.

Kolejny wyrok dotyczy firmy pożyczkowej Eden Evidence. To ciąg dalszy także dość starej sprawy, która swój początek miała w 2015 roku. Wątpliwości Urzędu wzbudziły warunki udzielania kredytu konsumenckiego. Eden Finance m.in. nie informował o dodatkowych opłatach za obsługę pożyczki, nie wskazywał kwoty odsetek, rocznej stopy oprocentowania zadłużenia przeterminowanego oraz innych opłat spowodowanych zaległościami w spłacie kredytu. Ukrywanie takich informacji mogło sprawić, że klienci chętniej się zadłużali, nie znając do końca warunków pożyczki. UOKiK nałożył na Eden Finance kary w łącznej wysokości ponad 58 tys. zł.

bETUkomB

W tym przypadku firma też się odwołała, ale Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że naruszenie praw konsumentów jest bezsporne i utrzymał wysokość kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETUkomW
KOMENTARZE
(84)
kali
3 lata temu
Przecież to kumpel Dudy. Na obchodach 20 lecia polsatu duduś zajmował honorowe miejsce. I wszystko jasne.
Zofia
3 lata temu
Bardzo dobrze. Po co sprzedał się PiS-owi
wyder33
3 lata temu
Śmiech na sali te kary, Solorz zarabia ok 34000$ na godzinę(ok 126000zł). Więc można powiedzieć że odda jedną dniówkę i tyle w temacie.
bETUkomX
qvz
3 lata temu
Jest to śmieszne jak są pobłażliwie traktowani oszuści. Sądy obywatela ograbią do cna a takich z zębami jak u konia głaszczą
Oko
3 lata temu
Straty wliczone w deal. Zapłacił 1,4 mln kary A pewnie zarobił z 15
...
Następna strona