Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UOKiK ukarał za loterię pasztetów

0
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę na spółkę Drosed za zachęcanie do udziału w loterii bez podania informacji o terminie jej zakończenia.

UOKiK ukarał za loterię pasztetów
(Amy Jeffries/CC/Flickr)
bETOCSRN

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał spółkę Drosed za zachęcanie do udziału w loterii bez podania informacji o terminie jej zakończenia.

Drosed - producent przetworów mięsnych, między innymi pasztetów, reklamował na opakowaniach produktów Wielką Loterię Drosed, w której można było wziąć wysyłając sms pod wskazany numer. Pasztety z informacjami o promocji można było jednak kupić również po zakończeniu loterii - wyjaśnia Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELKI UOKIK:

Kara UOKiK wynosi ponad 117 tys. złotych. Nie jest jednak ostateczna - firma może się od niej odwołać do sądu.

bETOCSRP
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t73805.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uokik;karze;nfz;zaplaca;ponad;1;mln;zl,184,0,816568.html) UOKiK karze NFZ. Zapłacą ponad 1 mln zł Chodzi o takie ustalenie kryteriów w konkursach na świadczenia, które faworyzowało kontrahentów już wcześniej współpracujących z Funduszem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t74617.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zabka;wprowadzila;w;blad;jest;wyrok,74,0,814922.html) Żabka wprowadziła w błąd. Jest wyrok Spółka Żabka Polska informowała o rzekomej likwidacji sieci sklepów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t124568.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/130;mln;zl;kary;od;uokik;odwoluja;sie,93,0,804189.html) 130 mln zł kary od UOKiK. Odwołują się Polkomtel - operator sieci komórkowej Plus - nie chce płacić kary za utrudnianie kontroli.
bETOCSSq
KOMENTARZE
(0)