Notowania

rynek lotniczy
01.09.2014 19:30

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające ws. spółki 4You Airlines

Urząd sprawdza, czy spółka na swojej stronie internetowej prawidłowo informuje o rodzaju prowadzonej działalności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

UOKiK sprawdzi, czy spółka 4You Airlines, pośrednicząca w sprzedaży biletów lotniczych, prawidłowo informuje konsumentów o swojej sytuacji prawnej i charakterze świadczonych usług. Urząd wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przypomina, że działalność przewoźników lotniczych jest regulowana i wymaga koncesji przyznanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC).

_ - Od początku naszej działalności dokładaliśmy wszelkich starań, aby nasi klienci byli rzetelnie poinformowani o rodzaju oferowanych usług oraz prowadzonej przez 4You Airlines działalności. Jesteśmy przekonani, że procedura wyjaśniająca UOKiK-u jedynie to potwierdzi, gdyż naszym celem jest i było stworzenie oferty, która stanowi odpowiedź na potrzeby jak największej grupy podróżujących _ - wyjaśnił wiceprezes zarządu 4You Airlines Michał Mikołajczak.

_ 4You Airlines to spółka, która nie jest jeszcze przewoźnikiem, ponieważ obecnie stara się o uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń. W sierpniu rozpoczęła internetową sprzedaż biletów lotniczych, zapowiadając start działalności przewozowej na 3 listopada br. Postępowanie wyjaśniające zostało wszczęte przez Prezesa Urzędu po otrzymaniu informacji z ULC, dotyczących m.in. możliwości rozpoczęcia przez spółkę działalności przewoźnika w deklarowanym terminie _ - poinformował w komunikacie UOKiK.

Urząd sprawdza, czy spółka na swojej stronie internetowej prawidłowo informuje o rodzaju prowadzonej działalności oraz to, czy nie sugeruje konsumentom, iż jest przewoźnikiem lotniczym, podczas gdy w rzeczywistości pośredniczy w zawieraniu umów przewozu lotniczego na rzecz innego przedsiębiorcy.

_ Postępowanie wyjaśniające prowadzone jest zawsze w sprawie, a nie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy. Ma ono na celu wstępne zbadanie sytuacji rynkowej. Jeżeli w trakcie postępowania wyjaśniającego Prezes Urzędu stwierdzi nieprawidłowości, może wszcząć postępowanie w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów _ - czytamy.

Urząd przypomina, że osoby korzystające z oferty internetowej rezerwacji biletów lotniczych powinny sprawdzić, czy przedsiębiorca ma certyfikat przewoźnika i koncesję na wykonywanie lotów na tych trasach.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rynek lotniczy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz