Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
uokik
18.06.2010 12:55

UOKiK wydał kolejne zgody, będą cztery fuzje

Urząd kierowany przez Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel ma chronić rynkową konkurencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UOKiK)

*Urząd kierowany przez Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel ma chronić rynkową konkurencję. Tym razem stwierdził, że połączenia firm z branż: motoryzacyjnej, węglowej, finansowej i telekomunikacyjnej jej nie zagrażają.*

Fiat Powertrain Technologies produkuje silniki samochodowe, natomiast Fiat-GM Powertrain Polska zajmuje się montażem małych silników samochodowych Diesla (o pojemności 1,3 litra) oraz części do nich. W efekcie transakcji Fiat Powertrain Technologies obejmie samodzielną kontrolę nad przejmowaną spółką.

UOKiK zgodził się również na nabycie przez Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia części mienia Kompanii Węglowej - KWK Brzeszcze-Silesia Ruch II z Czechowic-Dziedzic. PG Silesia należy do grupy kapitałowej Energeticka Prmyslowa Holding, skupiającej ponad 20 przedsiębiorstw, głównie z Czech i Słowacji, działających m.in. na rynku energii elektrycznej. KWK Brzeszcze-Silesia Ruch II zajmuje się wydobyciem węgla kamiennego.

Kolejna zgoda dotyczy przejęcia przez PL Holdings kontroli nad spółką WestLB Bank Polska. PL Holdings został utworzony na potrzeby tej transakcji przez fundusz inwestycyjny Abris Fund, który w Polsce jest właścicielem m.in. FM Banku - świadczącego usługi małym przedsiębiorcom. WestLB Bank Polska specjalizuje się w hurtowej bankowości komercyjnej i inwestycyjnej. Jego oferta skierowana jest głównie do dużych spółek oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Urząd zgodził się również na połączenie spółek Inter-Consult oraz C&C Partners Telecom. Uczestnicy koncentracji zajmują się sprzedażą usług telefonii komórkowej oraz telefonów i akcesoriów do nich. Są autoryzowanymi partnerami spółki Polkomtel (właściciela sieci komórkowej Plus). W wyniku transakcji powstanie nowa firma o nazwie Telplus - 60 proc. udziałów obejmie w nim Inter-Consult, natomiast 40 proc. przypadnie C&C Partners Telecom.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział firmy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: uokik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz