Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wedel
17.08.2010 12:50

UOKiK zgadza się na przejęcie legendarnej marki

Lotte Holdings może zostać właścicielem zakładu E. Wedel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iwona_kellie/CC/Flickr)

Według UOKiK*przejęcie przez japoński Lotte Holdings kontroli nad producentem słodyczy E. Wedel *nie ograniczy konkurencji na rynku wyrobów czekoladowych .

Zmiana ma związek z przejęciem przez koncern Kraft kontroli nad brytyjskim producentem słodyczy Cadbury, który był właścicielem Wedla. Komisja Europejska zdecydowała, że udzieli zgodę na przejęcie Cadbury przez Krafta, jeśli dokona przekształceń własnościowych - wyjaśnia rzecznik urzędu Małgorzata Cieloch. Chodzi o sprzedaż Wedla w Polsce i produkujących czekoladę zakładów Cadbury w Rumunii.

Kraft produkuje i sprzedaje napoje i żywność, Lotte Holdings działa przede wszystkim w Azji - produkuje i sprzedaje m.in. artykuły spożywcze, w tym wyroby cukiernicze. Lotte ma nabyć od Krafta 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym E. Wedel - przypomina UOKiK.

Prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku wyrobów czekoladowych - podała rzecznik. Transakcja będzie oddziaływać na krajowy rynek sprzedaży pralinek czekoladowych, ale nie doprowadzi do uzyskania przez Lotte pozycji dominującej - ocenia UOKiK.

W rezultacie łączny udział obu podmiotów w polskim rynku nie przekroczy progu 40 proc. _ - Planowane przejęcie nie spowoduje radykalnych zmian w strukturze rynku. Brak jest ponadto barier wejścia na rynek, które mogłyby ograniczać konkurencję _ - wyjaśnia decyzję Urząd.

Tagi: wedel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz