Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Upada coraz więcej firm. Są dane

0
Podziel się:

W lipcu upadło 70 firm, co oznacza wzrost o 2,9 proc. wobec czerwca oraz wzrost o 1,4 proc. wobec lipca 2011 roku.

Upada coraz więcej firm. Są dane
(Endostock/Dreamstime.com)

W lipcu upadło 70 firm, co oznacza wzrost o 2,9 proc. wobec czerwca oraz wzrost o 1,4 proc. wobec lipca 2011 roku - podała w komunikacie Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

_ Z danych pochodzących z sądów gospodarczych wynika, że w lipcu upadłość ogłosiło 70 firm. Było to o 2,9 proc. więcej firm niż w czerwcu, w którym zanotowano 68 upadłości oraz 1,4 proc. więcej niż w lipcu 2011 r., kiedy to upadło 69 firm _ - napisał KUKE w komentarzu.

KUKE podała, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyło 793 przedsiębiorstwa.

_ Suma upadłości z ostatnich dwunastu miesięcy po lipcu okazała się o 0,1 proc. wyższa od zanotowanej po czerwcu (792). Przed rokiem, tj. w lipcu 2011 r. roczna krocząca suma upadłości wynosiła 691 firm. Wynik bieżący jest więc o 14,8 proc. gorszy _ - napisano.

Czytaj więcej o bankructwach firm w Polsce
Coraz więcej firm bankrutuje. Nowe dane W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyły 792 przedsiębiorstwa.
Te firmy mogą zbankrutować. Mają zatory Z odpływem zamówień borykają się zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa.
Kolejne polskie biura podróży mają problemy W czwartek 2 sierpnia bielskie biuro Aquamaris ogłosiło niewypłacalność. Za granicą przebywa ok. 600 turystów, którzy wykupili wycieczkę u tego tour operatora.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)