Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uprawnienia do emisji CO2. UE daje zielone światło dla polskich planów

0
Podziel się:

KE uznała plan przeznaczenia 404,6 mln uprawnień do emisji dwutlenku węgla na modernizację sektora energii elektrycznej za zgodny z przepisami dotyczącymi pomocy państwa.

Uprawnienia do emisji CO2. UE daje zielone światło dla polskich planów
(Vickifrance/Dreamstime)

Komisja Europejska uznała polski plan przeznaczenia 404,6 mln uprawnień do emisji dwutlenku węgla na modernizację sektora energii elektrycznej za zgodny z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy państwa.

KE przypomina, że obecnie 90 proc. energii elektrycznej w Polsce wytwarzane jest w elektrowniach węglowych, które powodują największą emisję dwutlenku węgla.

_ Polski plan inwestycyjny obejmuje ponad 340 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 28 mld euro. Inwestycje te będą częściowo finansowane poprzez przydzielenie bezpłatnych uprawnień do emisji gazów cieplarnianych _ - czytamy w komunikacie KE.

Komisja oceniła, że przyznane środki zostaną wykorzystane na unowocześnienie infrastruktury produkcyjnej, zróżnicowanie koszyka energetycznego lub budowę nowych instalacji.

Polska przedstawiła swój krajowy plan inwestycji we wrześniu 2011 r. W lipcu 2012 r. Komisja zatwierdziła plan pod warunkiem wprowadzenia pewnych zmian. Komisja uznała 30 inwestycji za niekwalifikujące się do przyznania pomocy. W związku z tym Polska usunęła te inwestycje z krajowego planu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)