Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Zarajczyk pozbywa się akcji Ursusa. Zaraz po przelewie z Tanzanii

32
Podziel się

Tego samego dnia, gdy tanzańska firma przelała pieniądze za traktory do Ursusa, Andrzej Zarajczyk, główny właściciel spółki, zaczął sprzedawać akcje spółki.

Ursus dostał z tytułu realizacji umowy łącznie 33,8 mln dol. (133,6 mln zł)
Ursus dostał z tytułu realizacji umowy łącznie 33,8 mln dol. (133,6 mln zł) (Pibwl/Wikimedia (CC BY-SA 3.0))
bEhgWFmd

Ursus podał, że 10 i 11 stycznia b.r. główny udziałowiec spółki - Andrzej Zarajczyk - poprzez zależny od siebie wehikuł inwestycyjny INVEST-MOT (w tym Pol-Mot Holding), pozbył się sporego pakietu akcji.

Sprzedał 311,4 tys. akcji średnio po cenie 4,24 zł. Łącznie za ten pakiet dostał 1,3 mln zł. W ten sposób udział Zarajczyka w kapitale Ursusa obniżył się o 0,5 pkt proc. do 48,02 proc.

Stało się to zaraz po upublicznieniu informacji o przelewie kwoty 29 mln zł za wysłane do Tanzanii partie ciągników rolniczych, oprzyrządowania, części zamiennych i wyposażenia hali montażowej. Kwota odpowiada 58 proc. ich wartości, jak również za partie już odebrane przez kupującego, w wysokości 2 proc. ich ceny.

bEhgWFmf

Ursus dostał z tytułu realizacji umowy łącznie 33,8 mln dol., w tym zaliczkę 40 proc. wartości umowy w kwocie 22 mln dol., co odpowiada kwocie 133,6 mln zł.

Zobacz także: Zobacz także: Ursus inwestuje w e-busy

Nieco ponad dziesięć lat temu akcje Ursusa sprzedano w ofercie publicznej po 4 zł za sztukę. Formalnie od tej pory wartość spółki wzrosła niewiele. Inwestorzy, którzy kupowali akcje na rynku pierwotnym, wiele nie zarobili, jeśli trzymają akcje do dzisiaj. Jeszcze w maju ub.r. mogli sprzedać je powyżej 6 zł.

bEhgWFml

Obecnie, po negatywnej reakcji giełdy na wieści o pozbywaniu się akcji przez głównego akcjonariusza, jest to już poziom nieco powyżej 4 zł, czyli w pobliżu ceny emisyjnej sprzed dekady. W ciągu tygodnia straciły na wartości 6,5 proc.

Sam Zarajczyk zarobić mógł jednak sporo, bo trzy i pół roku temu jego Pol-Mot Holding przejmował nową prywatną emisję 19 mln akcji po 2 zł.

Notowania akcji Urusa w ostatnim tygodniu

bEhgWFmG
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
Grimm
3 lata temu
Ale z niego burak....jak on sie obnosi. " Jesli ktos oczekiwał ze zarobimy kase, to niestety....." hahaha!!! Panie Z. Inwestycja nie obciaza wyniku finansowego! A reszta to bełkot.
keeo
3 lata temu
Czyli należy czytać, że będzie nowa emisja akcji. Tańszych akcji.
over
3 lata temu
Ktoś zwinął kasę!!!! Over
bEhgWFmH
polak - norma...
3 lata temu
Czy ktoś panuje nad naszyn państwem . pilnuje Polskiej Kasy
sds
3 lata temu
juz sie bredzi by rozwlic ten zaklad
...
Następna strona