Notowania

ursus
16-01-2018 (09:23)

Zarajczyk pozbywa się akcji Ursusa. Zaraz po przelewie z Tanzanii

Tego samego dnia, gdy tanzańska firma przelała pieniądze za traktory do Ursusa, Andrzej Zarajczyk, główny właściciel spółki, zaczął sprzedawać akcje spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pibwl/Wikimedia (CC BY-SA 3.0))
Ursus dostał z tytułu realizacji umowy łącznie 33,8 mln dol. (133,6 mln zł)

Ursus podał, że 10 i 11 stycznia b.r. główny udziałowiec spółki - Andrzej Zarajczyk - poprzez zależny od siebie wehikuł inwestycyjny INVEST-MOT (w tym Pol-Mot Holding), pozbył się sporego pakietu akcji.

Sprzedał 311,4 tys. akcji średnio po cenie 4,24 zł. Łącznie za ten pakiet dostał 1,3 mln zł. W ten sposób udział Zarajczyka w kapitale Ursusa obniżył się o 0,5 pkt proc. do 48,02 proc.

Stało się to zaraz po upublicznieniu informacji o przelewie kwoty 29 mln zł za wysłane do Tanzanii partie ciągników rolniczych, oprzyrządowania, części zamiennych i wyposażenia hali montażowej. Kwota odpowiada 58 proc. ich wartości, jak również za partie już odebrane przez kupującego, w wysokości 2 proc. ich ceny.

Ursus dostał z tytułu realizacji umowy łącznie 33,8 mln dol., w tym zaliczkę 40 proc. wartości umowy w kwocie 22 mln dol., co odpowiada kwocie 133,6 mln zł.

Zobacz także: Ursus inwestuje w e-busy

Nieco ponad dziesięć lat temu akcje Ursusa sprzedano w ofercie publicznej po 4 zł za sztukę. Formalnie od tej pory wartość spółki wzrosła niewiele. Inwestorzy, którzy kupowali akcje na rynku pierwotnym, wiele nie zarobili, jeśli trzymają akcje do dzisiaj. Jeszcze w maju ub.r. mogli sprzedać je powyżej 6 zł.

Obecnie, po negatywnej reakcji giełdy na wieści o pozbywaniu się akcji przez głównego akcjonariusza, jest to już poziom nieco powyżej 4 zł, czyli w pobliżu ceny emisyjnej sprzed dekady. W ciągu tygodnia straciły na wartości 6,5 proc.

Sam Zarajczyk zarobić mógł jednak sporo, bo trzy i pół roku temu jego Pol-Mot Holding przejmował nową prywatną emisję 19 mln akcji po 2 zł.

Notowania akcji Urusa w ostatnim tygodniu

Tagi: ursus, urs, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2018

ŻenudaSprzedał 311,4 tys. akcji średnio po cenie 2,24 zł. Łącznie za ten pakiet dostał 1,3 mln zł. W ten sposób udział Zarajczyka w kapitale Ursusa obniżył … Czytaj całość

16-01-2018

księgowy z Lublinapiękne chińskie traktory,ja juz dostaje zajadów ze śmiechu jeszce o tej firemce będzie głosno,i ciekaw jestem skad taka wartośc,ta firma nie ma … Czytaj całość

16-01-2018

LuizSą nadal po 4pln bo były już parokrotnie rozwadniane, jak tylko akcje rosły to robiono dodatkową emisję i polmot obejmował je po 1pln. Tak cały czas … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)

Wybrane dla Ciebie