Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Urzędnicy dostają bonusy nawet 18 tys. zł

1
Podziel się:

Dotyczy to oczywiście kadry kierowniczej. Szefowie instytucji państwowych, w tym administracji rządowej, nie chcą słyszeć o redukcjach urzędników i cięciach ich pensji.

Urzędnicy dostają bonusy nawet 18 tys. zł
(www.sxc.hu/davidlat)

Szefowie instytucji państwowych, w tym administracji rządowej, nie chcą słyszeć o redukcjach urzędników i cięciach ich pensji - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Jutro w Sejmie przy okazji prac nad nowelizacją budżetu szef kancelarii premiera oraz minister administracji i cyfryzacji poinformują posłów, ile jeszcze w tym roku będą kosztować nas urzędnicy. Z danych _ Dziennika Gazety Prawnej _ wynika, że pomimo kryzysu dyrektorzy generalni urzędów zbytnio nie oszczędzali.

Jak czytamy w gazecie, zgodnie z ustawą o służbie cywilnej, na nagrody powinno się wydzielić przynajmniej 3 procent z całego funduszu wynagrodzeń. Niektóre urzędy przekroczyły ten wskaźnik blisko trzykrotnie. Na przykład w resorcie obrony wyniósł on 8,2 procent. W efekcie urzędnicy w niektórych instytucjach mogli liczyć na gratyfikacje sięgające jednorazowo nawet 18 tysięcy złotych.

Eksperci nie kryją zaskoczenia wysokością bonusów. Zwłaszcza, że rząd boryka się z dziurą budżetową.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS przeciwny, ale większość posłów zgodna Posłowie w dzisiejszym głosowaniu zdecydowali o poszerzeniu porządku obrad Sejmu o projekt nowelizacji tegorocznego budżetu. Sprzeciwiał się temu klub PiS.
Pierwszy próg ostrożnościowy zawieszony. Senat zdecydował Minister Rostowski ma już otwartą drogę do zadłużania kraju. Senat nie zgłosił żadnych poprawek.
Balcerowicz nokautuje Rostowskiego Oto najlepsi i najgorsi ministrowie finansów III RP w plebiscycie Money.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
druganauczyci...
2 lata temu
Lusia nie kupuj już tych ryz, książek i plansz dla dzieci. Bluzkę sobie kup, bo widzisz jak to każdy widzi, że próbujesz czegoś nauczyć dzieci.