Notowania

co2
23.11.2009 19:17

USA gotowe na redukcję CO2

Stany Zjednoczone obok Chin emitują największą ilość gazów cieplarnianych na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rahim/CC/Flickr)

Stany Zjednoczone obok Chin emitują największą ilość gazów cieplarnianych na świecie.

*- *_ USA są gotowe, by na światowym szczycie w grudniu w Kopenhadze przedstawić swe zadania w zakresie redukcji emisji CO2 _ - poinformował pragnący zachować anonimowość przedstawiciel administracji prezydenta Baracka Obamy.

Jest on zdania, że na szczycie zarówno kraje rozwinięte, jak i rozwijające się powinny zaproponować rozwiązania prowadzące do globalnego porozumienia w sprawie emisji dwutlenku węgla.
świecie.

Na razie nie wiadomo, czy prezydent Obama będzie obecny na szczycie, który odbędzie się w dniach 7-18 grudnia w stolicy Danii. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych dniach. Obama będzie w Europie, bo 10 grudnia w Oslo odbierze Pokojową Nagrodę Nobla.

Obama jest pod znaczną presją europejskich partnerów, którzy oczekują, że USA będą przykładem kraju _ angażującego się w walkę z ociepleniem klimatu _.

Według światowych mediów jednak są małe szanse na to, by szczyt w Kopenhadze zakończył się zobowiązaniem USA i Chin do znaczącej redukcji emisji CO2.

Jeszcze niedawno planowano, że już w Kopenhadze zapadnie światowe, wiążące porozumienie o redukcji emisji CO2, które zastąpi wygasający z końcem 2012 r. protokół z Kioto. Jednak na trzy tygodnie przed tą konferencją Komisja Europejska przyznała, że nie ma szans na zawarcie na tym forum ambitnego, wiążącego prawnie porozumienia w sprawie walki ze zmianami klimatycznymi na świecie, gdyż - zdaniem KE - szczegóły mają zostać uzgodnione dopiero później.

* [ Brak porozumienia klimatycznego to koszt 500 mld dolarów ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brak;porozumienia;klimatycznego;to;koszt;500;mld;dolarow,35,0,556067.html )
* [ Na prawach do emisji CO2 możemy zarobić 8 mld euro ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/na;prawach;do;emisji;co2;mozemy;zarobic;8;mld;euro,15,0,555535.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: co2, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz