Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA oferują Rosji pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na olimpiadzie

0
Podziel się:

Rząd amerykański zaoferował rządowi rosyjskiemu pełne wsparcie w zakresie bezpieczeństwa podczas nadchodzącej olimpiady w Soczi.

USA oferują Rosji pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na olimpiadzie
(MivPiv/iStockphoto)

Stany Zjednoczone chcą zacieśnić współpracę antyterrorystyczną z Rosją, by po dwóch zamachach bombowych w Wołgogradzie wzmocnione zostało bezpieczeństwo podczas zimowej olimpiady w Soczi - powiadomiła rzeczniczka amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

_ - Rząd amerykański zaoferował rządowi rosyjskiemu pełne wsparcie w zakresie bezpieczeństwa podczas nadchodzącej olimpiady w Soczi i z zadowoleniem przystąpi do bliższej współpracy przy ochronie sportowców, widzów i innych uczestników _ igrzysk - oświadczyła w poniedziałek Caitlin Hayden.

Rzeczniczka potępiła zamachy terrorystyczne w Wołgogradzie, do których doszło w niedzielę i poniedziałek. Zginęły w nich 32 osoby, a 86 zostało rannych. Jak dotąd nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za te akty terroru. Po zamachach prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin polecił zwiększenie środków bezpieczeństwa w całej Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)