Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA ruszają na wojnę ze spamem

0
Podziel się:

Twórcy spamu dogadują się z usługodawcami i żerują na tych, którzy próbują oszczędzać.

USA ruszają na wojnę ze spamem
(liveinfo.tv)

Komitet nadzorowany przez Federalną Komisję Handlu w Waszyngtonie sprawdzał w jaki sposób spamerzy namierzają grupy społeczne kierując się ich przynależnością do grupy etnicznej i poziomem dochodów.

Gareth MacLachlan z AdaptiveMobile, instytucji zajmującej się bezpieczeństwem w sieci, mówi, że kryzys ekonomiczny sprawił, że ludzie stali się bardziej podatni na nowe rodzaje spamu. Stwierdził, że _ w obecnej sytuacji ludzie chętniej reagują na określonego typu kampanie reklamujące, na przykład, komisy samochodowe, pożyczki czy inne rozwiązania finansowe _.

Komitet rozważał jakie możliwości ochrony mają klienci, analizując przykład kupowania aplikacji w _ oficjalnych sklepach _. MacLaughlan podkreślił również, że bardzo często twórcy spamu dogadują się z usługodawcami i żerują na tych, którzy pragną oszczędzić pieniądze.

- _ Większość spamerów dąży do tego, aby wykorzystać fakt, że chcesz dostać coś za darmo _ - stwierdził MacLaughlan.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/m272798.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po;internet;na;kubie;ustawiaja;sie;kolejki,17,0,1319953.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zobacz kolejki na Kubie. Po internet (wideo) W kraju powstało 100 kafejek internetowych. Nie do wszystkich stron jest z nich jednak dostęp.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m87163.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wolnosc;slowa;zagrozona;ukrainski;zalozyciel;forum;ukarany,148,0,1317524.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zapłaci 6 mln złotych kary za wpis na forum Decyzja może stać się precedensem, a wpływowi ukraińscy politycy i biznesmeni będą mogli w ten sposób walczyć z wolnością słowa na forach internetowych i blogach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/m246149.jpg ) ] (http://tech.money.pl/cert-cyberprzestepcy-coraz-czesciej-wykorzystuja-manipulacje-0-1317067.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Hakerzy odważniejsi. Podszywają się pod... Oprócz instalacji złośliwego oprogramowania, stosują tzw. inżynierię społeczną, czyli manipulują użytkownikiem.
wiadomości
wiadmomości
telekomunikacja
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)