Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA tracą głos w Unesco. Powodem są względy finansowe

0
Podziel się

W 2011 roku Unesco przyjęło w poczet pełnoprawnych członków Palestyńczyków. Właśnie to było powodem wycofania się przez USA z wpłaty składek na działalność tej organizacji.

USA tracą głos w Unesco. Powodem są względy finansowe
(oder345nn/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEpDkZBx

Stany Zjednoczone straciły prawo głosu w Unesco. To konsekwencja wstrzymania przez Waszyngton wpłaty składek na tę organizację.

W 2011 roku Unesco przyjęło w poczet pełnoprawnych członków Palestyńczyków. Właśnie to było powodem wycofania się przez USA z wpłaty składek na działalność tej organizacji. Rząd Baracka Obamy musiał podjąć taką decyzję, ponieważ uchwalone przez Kongres prawo zakazuje władzom USA finansowania instytucji akceptujących członkostwo Palestyńczyków. Przed podjęciem tej decyzji Amerykanie płacili na UNESCO 70 milionów dolarów rocznie, czyli ponad jedną piątą budżetu tej organizacji. W konsekwencji mające siedzibę w Paryżu Unescomusiało ograniczyć swoją działalność i zredukować personel.

Unesco jest agencją Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmującą się edukacją, nauką i kulturą. Organizacja ta została utworzona w 1945 roku. Obecnie liczy 195 członków. Amerykanie byli aktywnie zaangażowani w działalność UNESCO od początku jej istnienia. Z tych samych powodów, co USA, prawo głosu w UNESCO stracił Izrael.

bEpDkZBz

Czytaj więcej w Money.pl

bEpDkZCa
wiadomości
KOMENTARZE
(0)