Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"USA zaczynają nam działać na nerwy tymi sankcjami"

0
Podziel się:

- Uczciwie mówiąc zaczynają nam działać na nerwy tymi sankcjami i nawet nie rozumieją, że wrócą one do nich jak bumerang - powiedział Rogozin.

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin
Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin (ec.europa.eu)

- _ Stany Zjednoczone narażają swoich astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nakładając na Moskwę sankcje, które mogą dotknąć rosyjski przemysł kosmiczny _ - powiedział wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin, cytowany przez agencję Interfax.

_ - Jeśli chcą uderzyć w rosyjski sektor rakietowy, to automatycznie odbije się to na ich kosmonautach na ISS _ - oświadczył Rogozin, który w rządzie rosyjskim odpowiada za sektor rakietowo-kosmiczny.

Rosyjskie statki kosmiczne Sojuz są jedynym środkiem transportu ludzi na orbitę od czasu, gdy Amerykanie wycofali ze służby swoje wahadłowce.

_ Uczciwie mówiąc zaczynają nam działać na nerwy tymi sankcjami i nawet nie rozumieją, że wrócą one do nich jak bumerang _ - powiedział Rogozin.

USA ogłosiły w poniedziałek, że obejmują sankcjami w postaci zakazu wizowego i zamrożenia aktywów kolejnych 7 przedstawicieli Rosji, w reakcji na politykę Moskwy wobec Ukrainy. Ponadto zamrożeniem aktywów Waszyngton objął 17 rosyjskich firm. Sankcje obejmują też eksport pewnych zaawansowanych technologii, które zdaniem USA mogłyby wzmocnić potencjał wojskowy Rosji.

Rogozin oświadczył, że Rosja odpowie na sankcje USA. - _ Uprzedzaliśmy naszych amerykańskich tzw. przyjaciół, że na oświadczenia będziemy odpowiadać oświadczeniami, a na działania - działaniami _ - powiedział Rogozin.

_ - Jeśli chcą (Amerykanie) zadać cios potencjałowi rosyjskiego przemysłu budowy rakiet, niech transportują swoich astronautów na ISS na batucie _ - powiedział Rogozin. Podkreślił, że na ISS patrzy z optymizmem, bo Amerykanie opłacili transport na stację do końca roku 2016 nie tylko swoich astronautów, lecz także Europejczyków, Kanadyjczyków i Japończyków.

Czytaj więcej w Money.pl
USA nakładają sankcje na kolejne 17 firm. UE poszerza czarną listę Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow zaprotestował: _ Z Rosją nikt nie ma prawa rozmawiać językiem sankcji _.
USA i UE mają wprowadzić nowe kary dla Rosji Sankcje USA mają dotyczyć osób i instytucji, a na liście ukaranych znajdą się "ludzie z najbliższego otoczenia" prezydenta Władimira Putina.
Moskwa gotowa do interwencji. Trwają manewry Według danych NATO przy granicy jest około 40 tysięcy żołnierzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)