Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA zaniepokojone sytuacją na Ukrainie

0
Podziel się:

Stany Zjednoczone są zaniepokojone napiętą sytuacją na
Ukrainie.

USA zaniepokojone sytuacją na Ukrainie
(Master Sgt. Ken Hammond/defenselink.mil)

Asystent szefa Pentagonu ds. bezpieczeństwa międzynarodowego Derek Chollet zapowiedział przekazanie pomocy finansowej na wzmocnienie bezpieczeństwa Ukrainy.

- _ Widzimy, że na wschodzie są prowadzone działania terrorystyczne, które destabilizują sytuację na Ukrainie _ - oświadczył Chollet na briefingu prasowym. Zaznaczył, że USA są zaniepokojone m.in. napaścią na ukraińskich pograniczników, do której doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Chollet zapewnił, że Amerykanie są gotowi pomóc Ukrainie w sferze umocnienia bezpieczeństwa i reformowania sił zbrojnych. Przedstawiciel Pentagonu powiedział, że strona amerykańska chce przekazać Ukrainie pomoc w wysokości 18 mln dolarów na działania w sferze bezpieczeństwa.

Chollet podkreślił, że pomoc ze strony USA jest przygotowana z uwzględnieniem potrzeb Ukrainy i obejmuje szereg pozycji z wyjątkiem uzbrojenia. _ Ukraińcy przedstawili nam bardzo długą listę tego, czego potrzebują, i USA, a także nasi bliscy partnerzy: Francja, Wielka Brytania i Polska - będą pracować nad tym, jak sprostać zamówieniom _.

Asystent szefa Pentagonu ds. bezpieczeństwa międzynarodowego poinformował, że w trakcie wizyty na Ukrainie przeprowadził szereg spotkań z kierownictwem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, rządu i resortów siłowych.

_ Rozmawialiśmy o przestępstwach, jakie popełniają prorosyjscy separatyści na Ukrainie, pragnący naruszyć jej integralność _ - powiedział Chollet. Przypomniał, że USA nie uznają okupowania przez Rosję Krymu i jej ingerencji w sprawy wewnętrzne Ukrainy. _ Szukamy dróg pokojowego uregulowania tego konfliktu _ - powiedział Chollet.

Jednocześnie jednak Chollet uważa, że Ukraina powinna rozwijać stosunki z Rosją, z którą łączą ją więzi historyczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Pentagon potępił rosyjskie manewry Amerykanie wezwali Moskwę do podejmowania posunięć zmniejszających a nie zwiększających napięcie w rejonie granicy rosyjsko-ukraińskiej.
Ukraina poprosi Unię i USA o obronę? Prezydent elekt Ukrainy Petro Poroszenko pragnie niezwłocznie rozpocząć rozmowy z USA i Unią Europejską na temat sojuszu.
Najemnicy z USA wspierają ukraińską armię Niemiecki tabloid, powołując się na BND, twierdzi, że służby amerykańskie potwierdziły nieoficjalnie tajne operacje elitarnego oddziału na Ukrainie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)